Isıtıcı kablo (rezistans)

BerkayKÇ

Yumurta
Üye
Merhabalar, ben gecko sahiplenmeyi düşünüyorum sizce, ısıtıcı ped mi kullanmalıyım yoksa kablo mu?
Isıtıcı kablonun nasıl çalıştığınıda yazarsanız sevinirim.
(Avantajları, dezavantajları nelerdir)

Niko990

İşçi Karınca
Üye
Isıtıcı kablonun içerisinde yarı iletken kimyasal bulunur ve yine içerisinde akımı taşıma görevinde olan bakır iletkenlerine gerilim uygulandığında elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür.

Isıtıcı kablo ve ısıtıcı pedin arasında canlıyı etkileyebilecek çok bir fark yok ikisinide kullanabilirsiniz. Her ikisinden birini kullanacaksanız mutlaka termostat almanızı öneriyorum.

BerkayKÇ

Yumurta
Üye
Isıtıcı kablonun içerisinde yarı iletken kimyasal bulunur ve yine içerisinde akımı taşıma görevinde olan bakır iletkenlerine gerilim uygulandığında elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür.

Isıtıcı kablo ve ısıtıcı pedin arasında canlıyı etkileyebilecek çok bir fark yok ikisinide kullanabilirsiniz. Her ikisinden birini kullanacaksanız mutlaka termostat almanızı öneriyorum.
Priz felan gerekmiyor mu ısıtıcı kabloda

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Isıtıcı kablo karıncalar için iyi. Tarantula besleyenlere de önerebilirim ama gecko gibi bir canlı için kesinlikle ısıtıcı ped almakısınız.

karınca-

Yumurta
Üye
Merhabalar kendim 5voltluk pile rezistans teli ve anahtar bağlayıp yapsam sıkıntı olur mu?(karınca)