İşçisiz yumurtalı kraliçe transfer

FLATSARN

Yumurta
Üye
Herkese merhaba. Yanımda tüp olmadığı için messor kraliçesini ilk bulduğumda şırıngaya koydum. Şimdi tüp hazırladım şırıngayla ağızlarını birleştirdim. Yaklaşık 10 dk içinde yumurtalarını alıp tüpe geçti ama çok stresli şuanda. Yumurtaları bırakıp tüpün ağzındaki pamuğu çekiştiriyor. Yumurtalıyken transferi ilk kez denedim. Yapılması sakıncalı mı?

FDD

Yumurta
Üye
Su pamuğu tamamen islatti mi belki suya erişmek icin yapiyo olabilir

onronl

Yumurta
Üye
Su pamuğu tamamen islatti mi belki suya erişmek icin yapiyo olabilir
tüpün ağzındaki pamuğu eşeliyomuş suyla alakası yok
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Herkese merhaba. Yanımda tüp olmadığı için messor kraliçesini ilk bulduğumda şırıngaya koydum. Şimdi tüp hazırladım şırıngayla ağızlarını birleştirdim. Yaklaşık 10 dk içinde yumurtalarını alıp tüpe geçti ama çok stresli şuanda. Yumurtaları bırakıp tüpün ağzındaki pamuğu çekiştiriyor. Yumurtalıyken transferi ilk kez denedim. Yapılması sakıncalı mı?
tamamen opak bir cover yapıp bekle bir sıkıntı olmaz

Bora

Larva
Üye
Yumurtaları olsun veya olmasın işçisi olmadığı sürece transferden sonra tüpün ağızındaki pamuğu eşelemesi noraml bir durum bu durum çoğu messor kraliçesinde görülür hatta şahsen birkaç gün önce banada oldu benimkinin yumurtaları yoktu ama benimkide pamuğu eşeledi hatta pamuğu eşeleyerek antenleri dışarı bile çıkardı mecburen manuel müdahale etttim
———— İyi Hobiler 🐜🙂