İsci sıkıntısı

Antquenn

Larva
Üye
Merhaba arkadaşlar bundan 2-3 gün önce çata. Nodus kraliçesi buldum hemen aldım ve bir tüp+ outworld içine koydum bir gün boyunca içinde durdu ve tahminimce yuvayı benimsedi ertesi gün sabah bir tane majör işçi eklemesi yaptım kraliçe ile bayağı iyi anlaştılar daha sonra 1 tane daha işçi ekleyeyim dedim bu sefer medyum derecesinde bir işçi ekledim o da aynı şekilde kraliçe ile iyi anlaştı kaçmaya çalışmadı ve besleme için attığım sinekleri parçalarını tüpün içine kadar taşıdı aynı olayı majör işçi yapmamıştı daha sonra iki işçi arasında kavga çıktı majör işçi medyum işçinin bir bacağını kopardı bu olaydan sonra medyum işçi majör işçinin her saat başı antenlerini koparmaya çalışıyordu bende daha az önce iki iscide zarar görmesin diye kraliçeye en yakın olan medyum işçiyi almadan majör işçiyi tüpün içinden aldım ve biraz sonra bulduğum yere birakicam . Şimdi sorum şu , kraliçe majör işçi gitti diye strese girer mi yeni bir işçi eklemeside gerek var mı birde bacağı kopan işçi sıkıntılı ise kralicenin daha yeni yumurtladigi yumurtaları yer mi ?

Mustafay

Pupa
Üye
1: Beslemek için dışarıdan hayvan kullanma parazit riski var.
2:medyanın öleceğinden emin değilim ama herhalde yaşar
3:strese girmez
4:bence eklemenin bir mantığı yok neden böyle bir riske girersinki
5:kraliçeyi benimsediyse yemez ama kraliçeyle anlaş mı yorsa yer.
iyi hobiler.

Antquenn

Larva
Üye
1: Beslemek için dışarıdan hayvan kullanma parazit riski var.
2:medyanın öleceğinden emin değilim ama herhalde yaşar
3:strese girmez
4:bence eklemenin bir mantığı yok neden böyle bir riske girersinki
5:kraliçeyi benimsediyse yemez ama kraliçeyle anlaş mı yorsa yer.
iyi hobiler.
Outworld gerekli mi

Mustafay

Pupa
Üye
Hayır test tüpünde besleyiniz.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İşçi ekliyorsanız eklediğiniz işçiler aynı koloniden mümkünse kraliçenin uçtuğu koloniden alın. Minör ve medya tercih edin.

Antquenn

Larva
Üye
İşçi ekliyorsanız eklediğiniz işçiler aynı koloniden mümkünse kraliçenin uçtuğu koloniden alın. Minör ve medya tercih edin.
Hocam majör aldım bir tane bir tanexe minör aldım büyük ihtimalle majör ve minör ayrı kolonilerin iscisiydi ve majör minör işçinin bacağını kopardı bende majoru attım . Ayrıca minör işçi kralice ile bayağı yakın özellikle yumurtaların yanından hiç ayrılmıyor .

Mustafay

Pupa
Üye
Hocam majör aldım bir tane bir tanexe minör aldım büyük ihtimalle majör ve minör ayrı kolonilerin iscisiydi ve majör minör işçinin bacağını kopardı bende majoru attım . Ayrıca minör işçi kralice ile bayağı yakın özellikle yumurtaların yanından hiç ayrılmıyor .
Yumurtaları besliyor dur bu iyiye işaret.