İşçi ölümü.

Nexus

Yumurta
Üye
İlk çıkan işçiler yavaş yavaş ölüyor bu normalde test tupunde herşey yolunda hiç bir aksilik yok ama ilk çıkan işçiler teker teker 3 ver 4 gün aralıkla oluyor ömürlerimi bu kadar yoksa ben ben birşeyi yanlış ki yapiyorum yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim.

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Kaç aydır sizinle ve cinsi nedir?

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
İlk işçileriniz çıkalı ne kadar zaman geçti? Kolonide kaç işçi mevcut? Cinsleri nedir?

Nexus

Yumurta
Üye
Messor kraliçe şuanda 15 işçisi var ve ilk işçilerin üstünden 2 hafta falan geçti
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ama sürekli yeni işçiler.cikiyor bir anda en azından 4 5 işçi çıkacak yumurtalarını bakım ordan anladım forumlarda yumurta larva pupa evresinin fotoğraflarından.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
2 hafta ölümler için baya erken bir süre. Normal olmayan bir şeyler olmalı. Besin olarak ne veriyorsunuz? Yeteri kadar veriyor musunuz besin?

Nexus

Yumurta
Üye
Besin olarak şuanda tohum var sürekli ve 2 kere şekerli su verdim kulak pamuğun şekerli suya bakmadilar o şekilde pek bakmadılar zaten şekerli suya birde yumurta beyazı verdim ilk baslarda güzel yiyolarsa ama şuanda yemiyolar başka şeyler denicem

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Muhtemelen besinden kaynaklı ölümler gerçekleşiyordur. İlk işçiler tohumları öğütebilecek güçte değiller. Tohumu saymıyorum o yüzden. Yumurtayı da şu an yemiyorlar diyorsunuz. Bence canlı yem edinmelisiniz. Yem edinene kadar bir şekilde protein açığını kapatmalısınız. Çok zorunda kalırsanız doğadan da olabilir besinler.

Nexus

Yumurta
Üye
Teşekkür ederim. Bu şekilde ben bakınca gayet sağlıklı görüyorum ama yinede siz bı bakım

Ekli dosyalar

• IMG20220717125922.jpg
    IMG20220717125922.jpg
    36.1 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG20220717125845.jpg
    IMG20220717125845.jpg
    46.2 KB · Görüntüleme: 17

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Outworld için fazla erken olmuş bence. Yine de sizin tercihiniz bir şey diyemem. Siz dediğim gibi yem edinseniz yeterli olur. Setupla ilgili bir sorun görünmüyor.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Tohumları kırıp,küçük parçacıklar halinde verebilirsiniz.İlk işçiler olduğu için tohumları kıramıyorlar. Şekerli su ve ballı su ile araları fazla yok messorların. Protein olarak yumurta beyazından farklı besinler seçebilirsiniz. Kıyma,tavuk eti, Kırmızı et, salam,sosis,sucuk vs. Farklı proteinleri deneyebilirsin

Nexus

Yumurta
Üye
Teşekkür ederim evet normalde bende koymucaktim ama yumurtalarını bu şekilde tüpün nerdeyse agzina kadar serdiler bende tohum koyucak yer bulamadım hızlıca böyle bir kap buldum 5×5 bı yaşam alanı sipariş verdim o gelince onunla kullanicam
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tohumları kırıp,küçük parçacıklar halinde verebilirsiniz.İlk işçiler olduğu için tohumları kıramıyorlar. Şekerli su ve ballı su ile araları fazla yok messorların. Protein olarak yumurta beyazından farklı besinler seçebilirsiniz. Kıyma,tavuk eti, Kırmızı et, salam,sosis,sucuk vs. Farklı proteinleri deneyebilirsin
Diğer protein besinlerini denicem un kurtlari gelince güzel bı beslenme planı oluştururum ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim iyi günler iyi hobiler.