İşçi Ölümü

cıvıkasz

Larva
Üye
Arkadaşlar merhaba önceden yaklaşık 20 işçilik olan kolonimin ilk işçisi çıkalı 3 hafta filan olmuşdur tapinoma kolonimde sürekli işçi ölümleri oluyor ve şu anda sadece 4 işçim kaldı 4 günde bir un kurdu veriyorum belki bir sorun vardır diye transfer edeli 3 4 gün oldu diğer kolonilerim sağlıklıyken tapinomalarda işçi ölümleri oluyo yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı birde kraliçe abdomenini kaşıyor

Son düzenleme:

Topirak

Media
Üye
Protein zehirlenmesi? Lasius ve tapinomalarda görüyorum genelikle un kurdunu haftada bire düşürün şekerli suyu artırın 2 günde bir verin ben neredeyse haftada bir un kurdu vermeme rağmen yaşıyordum çok kötü ve sinir bozucu bir durum.Geçmiş olsun 😔

cıvıkasz

Larva
Üye
Protein zehirlenmesi? Lasius ve tapinomalarda görüyorum genelikle un kurdunu haftada bire düşürün şekerli suyu artırın 2 günde bir verin ben neredeyse haftada bir un kurdu vermeme rağmen yaşıyordum çok kötü ve sinir bozucu bir durum.Geçmiş olsun 😔
teşekkürler benide bu durum hobiden soğutuyo bir sorum daha olucak bacaklarını pek iyi kullanamıyan ve anteninin birisinin yarısı olmayan camponotus işçi mi koloni yemiş yine onlarada aynı şekilde 4 günde bir veriyorum sebebi nedir sizce

Topirak

Media
Üye
teşekkürler benide bu durum hobiden soğutuyo bir sorum daha olucak bacaklarını pek iyi kullanamıyan ve anteninin birisinin yarısı olmayan camponotus işçi mi koloni yemiş yine onlarada aynı şekilde 4 günde bir veriyorum sebebi nedir sizce
Bir fikrim yok daha tecrübeli kişiler cevap verebilir çünkü bende bu şekilde bir campo kolonimi kaybettim.

cıvıkasz

Larva
Üye
yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyi geceler