İpek Böceği

Ömerke

Larva
Üye
Karıncalara ipek böceği veren var mı? Ben aslında geçen sene messorlara vermiştim ama verdikten 2 gün sonra koloniyi arkadaşa verdiğimden sonuçlarını hatırlamıyorum ipek böceği ile karınca beslenir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bana kalırsa bulabileceğiniz ve karıncalara sürüngenlere tarantulalara verebileceğiniz en iyi canlı yem çeşitlerinde biridir (Ana besin olarak değil takviye olarak). Protein oranı çok yüksek değildir içerisinde bolca su bulunur kabuklarının sindirimi kolaydır yağ oranı çok düşüktür.

table-large.png

Ömerke

Larva
Üye
Bana kalırsa bulabileceğiniz ve karıncalara sürüngenlere tarantulalara verebileceğiniz en iyi canlı yem çeşitlerinde biridir (Ana besin olarak değil takviye olarak). Protein oranı çok yüksek değildir içerisinde bolca su bulunur kabuklarının sindirimi kolaydır yağ oranı çok düşüktür.

table-large.png
Protein oranını daha yüksek biliyordum beklediğimden düşük

Ömerke

Larva
Üye
Aslında değil sadece içerisindeki su oranı fazla, eğer yanılmıyorsam içerisinde hiç su olmadığında %64'ü protein oluyor.

wWs6QWk.jpeg
bende sizin ilk attığınız grafiği görmeden bunu görmüştüm bi anda %9 baya şaşırtıcı geldi 5 tane aldım deniyeceğim bakalım sonucu bu konuya yazarım