İnsan Yüzlü Örümcek

BayUnique

Yumurta
Üye
Evde 2 tane insan yüzlü örümcek buldum. Dün keyfi bir şekilde papatya toplamaya bir tarlaya gittik. Büyük ihtimalle eve getirdiğimiz papatyaların arasından geldiler. İkisine de ayrı iki kavanoz ayarladım, ne ile beslendiklerini de araştırdım fakat endemik bir tür olduğunu biliyorum ve ne yapmalıyım emin değilim. Sizce ne yapabilirim? Bir kuruma başvurup papatyaları topladığım yeri söylemeli miyim yoksa kendim beslemeye devam mı edeyim? Kendim besleyeceksem nasıl rahat besleyebilirim?

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Evet insan yüzlü örümcek ve de zehirli. Zaten genellikle çiçekler üzerinde pusuya yatarlar ve avlarını beklerler. Kuru ve sıcak habitatlarda yaşarlar. Çoğunlukla bal arılarını ve sinekleri avlarlar. Turkiyede çok nadir görülür. Bir haber sitesine göre 8 tane sadece görülebilmiş

BayUnique

Yumurta
Üye
Evet insan yüzlü örümcek ve de zehirli. Zaten genellikle çiçekler üzerinde pusuya yatarlar ve avlarını beklerler. Kuru ve sıcak habitatlarda yaşarlar. Çoğunlukla bal arılarını ve sinekleri avlarlar. Turkiyede çok nadir görülür. Bir haber sitesine göre 8 tane sadece görülebilmiş
Şöyle ki ilk defa karşılaşmıyorum bu türle. Yaklaşık 1 2 hafta önce yine denk gelmiştim bir bahçe kenarında otururken. Ve dün de yaşadığım bölgeye 20km yakın bir çiftlikte görülmüş. Bursa/İnegöl'de yaşıyorum ve sanırım bu bölgede (özellikle Bursa'da) yaşıyorlar. Uzun zaman önce araştırdığım bir türdü bu kadar sık denk gelince danışmadan hareket etmek istemedim.

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Thomisus onustus dişisi. Haberlerde ophistosomal desenlerinden dolayı gereksiz bir şekilde "insan yüzlü örümcek" olarak bahsedilmekte ve sanki nadir bir örümcekmiş gibi anlatılmakta. Haber sitelerinin hiç bir şeyden anlamadığını gösteren bir başka olay daha. Aslında oldukça yaygın bir örümcektir ve insanlara zararsızdır.

BayUnique

Yumurta
Üye
Thomisus onustus dişisi. Haberlerde ophistosomal desenlerinden dolayı gereksiz bir şekilde "insan yüzlü örümcek" olarak bahsedilmekte ve sanki nadir bir örümcekmiş gibi anlatılmakta. Haber sitelerinin hiç bir şeyden anlamadığını gösteren bir başka olay daha. Aslında oldukça yaygın bir örümcektir ve insanlara zararsızdır.
Bilgilendirme için teşekkürler <3