İlk tarantulam

Tuna1000

Yumurta
Üye
Merhaba,
Bir süredir aklımdaydı ve bugün karar verdim. İlk tarantulamı alacağım fakat daha önce tarantula bakmadığım için tecrübesizim. Bu yüzden sing almak istiyorum.
Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Ek olarak tarantulaya hamam böceği dışında verebileceğim alternatif canlı yem var mıdır?
Bir de başlangıç türü olarak öneri yaparsanız sevinirim. İyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

rcy

Yumurta
Üye
slinglere genelde mikro un kurdu yada buffalo kurdu veriliyor hamam böceği büyük gelebilir

kenshi

Yumurta
Üye
Adult boy için Alternatif ne verebilirim?
Adult boyda genel sürüngen eklem bacaklıların yediği yemler verebilirsin farede veriyorlar ama pek önermem ve başlangıç türü olarak iste grammostola pulchrpies öneririm aslında bana göre başlangıç türü diye bişey yok dediğim gibi pulchrpies öneririm ve hiçbir canlıyı bilgisiz sahiplenmemeni öneririm

Tuna1000

Yumurta
Üye
Adult boyda genel sürüngen eklem bacaklıların yediği yemler verebilirsin farede veriyorlar ama pek önermem ve başlangıç türü olarak iste grammostola pulchrpies öneririm aslında bana göre başlangıç türü diye bişey yok dediğim gibi pulchrpies öneririm ve hiçbir canlıyı bilgisiz sahiplenmemeni öneririm
Cevabınız için teşekkür ederim. Alacağım canlı hakkında bilgi ediniyorum aceleye getirmemeye çalışıyorum sonuçta bu işler çocuk oyuncağı değil. İyi forumlar.

KaanBalil

Yumurta
Üye
sling tarantula bakmak juvenile boy l4 l5 l6 canlı bakmaktan daha zor büyük canlılar daha rahat besleniyor ama senin kararın un kurdu yada yeni doğmuş tartara hamam böceği verebilirsin başlangıç türü diye bir şey yoktur bütcen fazla yok ise lp albo vagans gibi canlılar alabilirsin ama bütcende sınır yok ise diyer güzel renkli türlere bakabilirsin

Tuna1000

Yumurta
Üye
sling tarantula bakmak juvenile boy l4 l5 l6 canlı bakmaktan daha zor büyük canlılar daha rahat besleniyor ama senin kararın un kurdu yada yeni doğmuş tartara hamam böceği verebilirsin başlangıç türü diye bir şey yoktur bütcen fazla yok ise lp albo vagans gibi canlılar alabilirsin ama bütcende sınır yok ise diyer güzel renkli türlere bakabilirsin
Evde hali hazırda un kudum var ama garanti olsun diye mikro unkurdu alacağım.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
başlangıç olarak bulabilirseniz nhandu chromathus öneririm, mikro un kurdunuz yoksa bile un kurdunu bölerek verebilirsiniz yenisini almanıza gerek yok
adult boy için de alternatif yem morio kurdu

darkness

İşçi Karınca
Üye
başlangıç olarak bulabilirseniz nhandu chromathus öneririm, mikro un kurdunuz yoksa bile un kurdunu bölerek verebilirsiniz yenisini almanıza gerek yok
adult boy için de alternatif yem morio kurdu
kurt ağırlıklı beslemek zararlı cırcır,tartara,dubia daha mantıklı

MADOFF

Yumurta
Üye
Sence l4 l5 l6 juve mi oluyor

kenshi

Yumurta
Üye
Canlının renklerine bakarak almak çok yanlış bir yaklaşımdır ilk tecrübesi ise gidip renklere aldanarak örneğin maculata alması veya metal alması hobiden soğutabilir aktarım yaparken aşırı hızlı hayvanlar

Tuna1000

Yumurta
Üye
Canlının renklerine bakarak almak çok yanlış bir yaklaşımdır ilk tecrübesi ise gidip renklere aldanarak örneğin maculata alması veya metal alması hobiden soğutabilir aktarım yaparken aşırı hızlı hayvanlar
grammostola rosea ve grammostola pulchripes aldım bugün. İkisi de sling. Aldığım abi baya anlattı ve yardımcı oldu az önce roseaya micro un kurdu verdim yedi hemen.