Hobiye Girişte Tarantula Bakımı

yuhi

Yumurta
Üye
bu hobiye yeni giriyorum ve

Acanthoscurria Geniculata​

türünü almayı düşünüyorum bana neler yapmam gerekiyor (ısı, beslenme düzeni, beslenme miktarı vb.)
sling alıcağım. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
bu hobiye yeni giriyorum ve

Acanthoscurria Geniculata​

türünü almayı düşünüyorum bana neler yapmam gerekiyor (ısı, beslenme düzeni, beslenme miktarı vb.)
sling alıcağım. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
24-28 arası sıcaklık idealdir. Beslenme düzeni diye bir şey olmuyor çünkü abdomen büyüklüğüne göre beslenme yapıyorsunuz. Abdomen boyutunun gövdeden büyük veya gövdesi kadar olması gerekiyor. Canlı yem olarak karma beslenme tercih edilmelidir (Un Kurdu, Morio Kurdu, Buffalo Kurdu, Tartara, Dubia, Cırcır vb. canlı yemler).

Nem seven(65-75) bir türdür bu yüzden cocopeat kullanabilirsiniz. Fazla nem sevdiği için küf ve mite oluşumu daha hızlı olur bu konuda dikkatli olun. Bombalama tüyleri vardır, tehdit altında kaldığında kullanmaktan çekinmez ve ürkek bir türdür (karakterine bağlı bir şey).

Orta-hızlı büyüme hızına sahiptirler. Sling için numune kabı ve kürdan kabı kullanabilirsiniz. Newworld ve yer türü olduğu için beslemesi kolay ve bakımı oldukça basittir. Zehir seviyesi de düşüktür

Aklınıza takılan başka bı soru olursa bu konu altında sorabilirsiniz.

yuhi

Yumurta
Üye
teşekkür ederim nezaman da bir beslemem gerek ve neakadar vericem

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
teşekkür ederim nezaman da bir beslemem gerek ve neakadar vericem
Söylediğim gibi abdomen büyüklüğüne göre besleme yapmanız gerekiyor. Sling olarak alacağınız için mikro un kurdu ile beslenebilir, buffalo kurtlarıda boyut olarak küçükler zaten. Tarantulaniz büyüdükçe canlı yem boyutunu da arttırmaniz gerekiyor

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
peki ne sıklıkla vericeğim @Ares
Dostum bunun bir sıklığı olmuyor. Canlının popo kısmı eğer şişkinse besleme yapman gerekmiyor. Canlının popo kısmı zayıfsa besleme yapman gerekiyor. Sonra ki ilerleyen zamanlarda zaten kendiliğinden bir düzen hakim oluyor