Her yerde bunlardan var

celilcem

Nanitik
Üye
Dün sabah dışarı cikiyim dedim mangallik alan var oralarda böcek vs bakıyorum birşey dikkatimi çekti heryerde bu türden var (kamerada küçük gözüküyor)IMG_20220710_202340.jpg

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Örümceği yakından çekebilir misiniz? Renkleri,desenleri kafa yapısı vs. belli olması adına.

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Kurt örümceğine benzettim ama kurt örümcekleri ağ örmez. Ağ yapısından dolayı Agelena olduğunu düşünüyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

aresin dediği gibi daha net fotoğraflar çekebilirseniz net bir cevap verebiliriz

RenetaX

Yumurta
Üye
Kurt örümceğine benzettim ama kurt örümcekleri ağ örmez. Ağ yapısından dolayı Agelena olduğunu düşünüyorum.

aresin dediği gibi daha net fotoğraflar çekebilirseniz net bir cevap verebiliriz
Kurt örümcekleri ağ örmez mi :D yuvalarını ne ile yapıyor sanıyorsunuz…

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Yazdığını görmemişim. Özellikle yumurtaların dibine ağlardan yataklık yaparlar. Hatta bazen ince kılcallar şeklinde yaparlar ağlarını.
1657886084705.png

Agelena tünel tarzı ağ örme stili vardır ve daha yoğundur. Görseldeki canlının çevresindeki ağlar daha çok, kolayca bir yerden başka yere gitmesini kolaylaştıracak kılcal ağlar.

Son düzenleme:

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Kurt örümcekleri ağ örmez mi :D yuvalarını ne ile yapıyor sanıyorsunuz…
Örümcekler hakkında bilgim pek fazla değil o nedenle kesin bir şey söylemek istemiyorum fakat ot ve yaprakları kullanarak yuva yapıyorlar diye biliyorum. Lycosidae familyasının farklı cinsleri için bu durum farklı olabilir elbette. Görsel Wikipedia'danWolfspider3.jpg

celilcem

Nanitik
Üye
Yazdığını görmemişim. Özellikle yumurtaların dibine ağlardan yataklık yaparlar. Hatta bazen ince kılcallar şeklinde yaparlar ağlarını.
Ekli dosyayı görüntüle 13049

Agelena tünel tarzı ağ örme stili vardır ve daha yoğundur. Görseldeki canlının çevresindeki ağlar daha çok, kolayca bir yerden başka yere gitmesini kolaylaştıracak kılcal ağlar.
Buna benziyor çok geniş bir alana ağ yapıyor kendisi için ağdan bir mağara yapmış hatta bugün bir böcek yakalamış ağına yapışmış bir durumdaydı müdahale etmedim ay sonu köye gidicem çeşit çeşit örümcekleri atarım buraya sarımsı yeşilimsi örümcekler falan var

Örümcekler hakkında bilgim pek fazla değil o nedenle kesin bir şey söylemek istemiyorum fakat ot ve yaprakları kullanarak yuva yapıyorlar diye biliyorum. Lycosidae familyasının farklı cinsleri için bu durum farklı olabilir elbette. Görsel Wikipedia'danEkli dosyayı görüntüle 13053
Ağdan yuvası vardı bunun arkası biraz tombul

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Buna benziyor çok geniş bir alana ağ yapıyor kendisi için ağdan bir mağara yapmış hatta bugün bir böcek yakalamış ağına yapışmış bir durumdaydı müdahale etmedim ay sonu köye gidicem çeşit çeşit örümcekleri atarım buraya sarımsı yeşilimsi örümcekler falan var
Ben hâlâ Agelena olduğunu düşünüyorum. Geniş bir alana avlanmak için kılcal ağlar örerler ve kendilerini saklamak için de mağara/tünel benzeri huni şeklinde bir yapı oluştururlar.

Ağdan yuvası vardı bunun arkası biraz tombul
7101019.jpg
Gördüğünüz örümcek bu muydu?

celilcem

Nanitik
Üye

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Hocam fotoğraf ekleyeceğinizi söylemiştiniz. Eklemeyi unuttunuz sanırım

celilcem

Nanitik
Üye
Hocam fotoğraf ekleyeceğinizi söylemiştiniz. Eklemeyi unuttunuz sanırım
Markete gittim hava çok sıcaktı şimdi de çıktım hava hala çok sıcak akşam üzeri flash ile çekerim yuvalarindaydi hepsi sıcaktan dolayı çıkmıyorlar sanırım bide çok kuru bi hava var çok urkekler rüzgarın esintisinden bile kokrup hemen yuvaya kaçıyor