Hazır Sistemler

altinumero

Yumurta
Üye
Herkese merhaba, son aylarda karıncalar çok dikkatimi çekmeye başladı ve Youtube üzerindeki videoları izledim. Şimdi ben de bu hobiyle ilgilenmek istiyorum bu yüzden biraz araştırdım internette hazır olarak sistemi(kraliçe, işçiler, outworld, test tüpleri vs) satan yerler var. O tarz yerlerden almak ne kadar mantıklı, daha önce alan deneyen oldu mu, beni aydınlatabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim

NbArd

Yumurta
Üye
Yeni başlayacaksan bu hobiye şimdilik sana sadece test tüpü yeterli bide kraliçe bulman gerek. İnternetten kraliçe veya koloni alma derim çünkü kargo falan sarsılacak stres olacak buda iyi değil daha pek çok bilgiyi https://www.youtube.com/channel/UCoW90c81k-cojkMAQroguhA biraz eski videolar bakarak bulabilirsin.

altinumero

Yumurta
Üye
Kraliçe uçuşlarına daha çok olduğu için aslında almayı düşünmüştüm, yani uçuşlara kadar beklemek istemedim. Bir de Camponotus Sanctus kolonisi kurmak istiyorum ancak yaşadığım yerde olmadıkları için internetten almayı düşünmüştüm. Kanaldaki karıncalarla ilgili videoların çoğunu bitirdim kalanları da izlemeye devam ediyorum

Taylan

Yumurta
Üye
Camponotuslar büyük göze hitap eden karıncalar ama yavaş gelişir çoğalırlar stresli nazlıdırlar bu yüzden yeni başlayanların messor ve benzeri basit koloniler kurmalarını öneririm.

Berk1497

Pupa
Üye
Herkese merhaba, son aylarda karıncalar çok dikkatimi çekmeye başladı ve Youtube üzerindeki videoları izledim. Şimdi ben de bu hobiyle ilgilenmek istiyorum bu yüzden biraz araştırdım internette hazır olarak sistemi(kraliçe, işçiler, outworld, test tüpleri vs) satan yerler var. O tarz yerlerden almak ne kadar mantıklı, daha önce alan deneyen oldu mu, beni aydınlatabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim
Bir çok site güvenilir. Ben kargoyla aldım biraz strese girmişlerdi belli ki ama sağlıklılardı. Forumda pek önerilmiyor kraliçenin kargo ile alınması. Ama almayı kafana koyduysan alınabilir çok ciddi bir sıkıntısını ben görmedim açıkçası

fureagle

Pupa
Üye
Bence hazır almak yerine kendin yapman daha çok keyif verir.

Emir1

Yumurta
Üye
Kargoyla kraliçe veya koloni almak çok riskli.Hem havalar çok soğuk hemde kargoları kargo merkezinde firlatıyorlar.

thessrock

Yumurta
Üye
Kraliçe alınabilecek bir site önerebilir misiniz?

MGPrime

İşçi Karınca
Üye
Kraliçeni mart ve nisan aylarında ormanlık alanlarda araman gerek. Kraliçeni buldun diyelim.. 1 test tüpü 1 doğal pamuk (kokusuz pamuk) bir de içme suyu, test tüpünün çeyrek kısmına suyu doldurun ve bir miktar pamuğu içine doğru ittirin, su taşmayacak şekilde kontrol ediniz, sonra kraliçeyi yeni yuvasına koyunuz, giriş & çıkış kapısına pamuk koyun, kraliçe kesinlikle strese girmemeli bu yüzden test tüpünü aydınlığa çıkarmayın, isterseniz kırtasiyeden kırmızı içi görülebilen kağıtlardan alabilirsiniz ve test tüpünün boyutuna göre üstünü kaplayınız.. Umarım yardımcı olmuştur.. Bir sorunuz varsa özelden mesaj atmanız yeterli :) Kesinlikle hazır önermiyorum, pahalı oluyor ve dolandırıcılık çok.. el yapımı yapabilirsiniz :)

CanyazmansSs

Yumurta
Üye
Kraliçeni mart ve nisan aylarında ormanlık alanlarda araman gerek. Kraliçeni buldun diyelim.. 1 test tüpü 1 doğal pamuk (kokusuz pamuk) bir de içme suyu, test tüpünün çeyrek kısmına suyu doldurun ve bir miktar pamuğu içine doğru ittirin, su taşmayacak şekilde kontrol ediniz, sonra kraliçeyi yeni yuvasına koyunuz, giriş & çıkış kapısına pamuk koyun, kraliçe kesinlikle strese girmemeli bu yüzden test tüpünü aydınlığa çıkarmayın, isterseniz kırtasiyeden kırmızı içi görülebilen kağıtlardan alabilirsiniz ve test tüpünün boyutuna göre üstünü kaplayınız.. Umarım yardımcı olmuştur.. Bir sorunuz varsa özelden mesaj atmanız yeterli :) Kesinlikle hazır önermiyorum, pahalı oluyor ve dolandırıcılık çok.. el yapımı yapabilirsiniz :)
çok güzel anlatmışsınız yalnız birşey sormak istiyorum tüpe dediğiniz şekilde koyduktan sonra kraliçe yumurtlayıp işçileri çıkarttıktan ne kadar süre sonra akvaryuma kumun içine bırakmamız gerekiyor.