Hasatçı karıncalar kabuksuz yem yer mi ?

Kypers

Yumurta
Üye
Selamlar iyi forumlar arkadaşlar. Bildiğiniz gibi önümüzdeki günlerde sezon başlıyor. Bir sorum olacak ilgilenen arkadaşlar biliyordur ki hasatçı karıncalar muhabbet kuşu yemi ile beslenebiliyorlar, lakin Tuğkan abinin videolarında ki gösterdiği kuş yemi kabuklu olanlardi benim de evde besledigim bir muhabbet kuşum var daha az pislik olduğu için ve daha rahat yiyebildigi için kabuksuz yem kullanıyorum. Karıncalar için kabuksuz yem bir sıkıntı yaratır mı ?IMG_20220213_043750.jpg

Vazonax

Pupa
Üye
Selamlar iyi forumlar arkadaşlar. Bildiğiniz gibi önümüzdeki günlerde sezon başlıyor. Bir sorum olacak ilgilenen arkadaşlar biliyordur ki hasatçı karıncalar muhabbet kuşu yemi ile beslenebiliyorlar, lakin Tuğkan abinin videolarında ki gösterdiği kuş yemi kabuklu olanlardi benim de evde besledigim bir muhabbet kuşum var daha az pislik olduğu için ve daha rahat yiyebildigi için kabuksuz yem kullanıyorum. Karıncalar için kabuksuz yem bir sıkıntı yaratır mı ?Ekli dosyayı görüntüle 1514
Yemiyeceklerini düşünmüyorum Muhtemelen yerler ama denemen lazım bu işler koloniden koloniye degişir

fureagle

Nanitik
Üye
Yerler yüksek ihtimal.Denemek lazım.Her koloninin kendine has huyları olabiliyor.

Emir1

Larva
Üye
Merhaba, tohumlarda besin kabukta değil iç katmanlardadır.Bu sebeple kabuklu veya kabuksuz besin açısından farketmez.Ben yiyeceklerini düşünüyorum.

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Selamlar iyi forumlar arkadaşlar. Bildiğiniz gibi önümüzdeki günlerde sezon başlıyor. Bir sorum olacak ilgilenen arkadaşlar biliyordur ki hasatçı karıncalar muhabbet kuşu yemi ile beslenebiliyorlar, lakin Tuğkan abinin videolarında ki gösterdiği kuş yemi kabuklu olanlardi benim de evde besledigim bir muhabbet kuşum var daha az pislik olduğu için ve daha rahat yiyebildigi için kabuksuz yem kullanıyorum. Karıncalar için kabuksuz yem bir sıkıntı yaratır mı ?Ekli dosyayı görüntüle 1514
Selamlar, konuyu Messor cinsi üzerinden değerlendireceğim. Messorlar, hasatçı canlılardır bildiğimiz üzere. Messorlarda major üretimin başka bir sebebi "sert kabuklu tohumları kırmak"tır. Messorlar, bulundukları coğrafyada çok sık sert kabuklu tohumlara denk geldikleri zaman, major üretimi tetiklenebildiği görülmüştür, (sadece bir gözlem, %100 geçerli değil). Bu gözlemden aslında şu çıkarımı yapabiliriz. "Messorlar için kabuksuz tohumlar aslında işlerini kolaylaştırır" diyebiliriz. Kısaca görüşüm evet, yiyeceklerdir.

Son düzenleme:

Kypers

Yumurta
Üye
Yemiyeceklerini düşünmüyorum Muhtemelen yerler ama denemen lazım bu işler koloniden koloniye degişir
Yerler yüksek ihtimal.Denemek lazım.Her koloninin kendine has huyları olabiliyor.
Merhaba, tohumlarda besin kabukta değil iç katmanlardadır.Bu sebeple kabuklu veya kabuksuz besin açısından farketmez.Ben yiyeceklerini düşünüyorum.
Selamlar, konuyu Messor cinsi üzerinden değerlendireceğim. Messorlar, hasatçı canlılardır bildiğimiz üzere. Messorlarda major üretimin başka bir sebebi "sert kabuklu tohumları kırmak"tır. Messorlar, bulundukları coğrafyada çok sık sert kabuklu tohumlara denk geldikleri zaman, major üretimi tetiklenir. Bu gözlemden aslında şu çıkarımı yapabiliriz. "Messorlar için kabuksuz tohumlar aslında işlerini kolaylaştırır" diyebiliriz. Kısaca görüşüm evet, yiyeceklerdir.
Bildiğim kadarıyla hasatçı karıncalar tohumların kabuğunu çıkartıp iç kısmını yiyor
Teşekkürler arkadaşlar. Fırsatım olduğunda deneyeceğim.