Hangi test tüpü boyutu benim için yeterlidir ?

Kypers

Yumurta
Üye
Arkadaşlar selam iyi forumlar. Karincam.com sitesinden test tüpü almayı düşünüyorum ancak hangi boyutu alacağım hakkında bir fikrim yok. Sezon başlayınca messor tür kraliçe arayacağım 16x160 boyutunda almayı düşünüyorum yeterli olacak mıdır?

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar selam iyi forumlar. Karincam.com sitesinden test tüpü almayı düşünüyorum ancak hangi boyutu alacağım hakkında bir fikrim yok. Sezon başlayınca messor tür kraliçe arayacağım 16x160 boyutunda almayı düşünüyorum yeterli olacak mıdır?
Yeterlidir. 👍

seehachiko

Yumurta
Üye
Bahsettiğiniz boyutta test tüpünde hatrı sayılır sayıda karınca bulundurup , kolonizin gelişimini sağlayabilir ve rahatlıkla besleyebilirsiniz. Tabi beslediğiniz türlere göre büyüklük ve küçüklük etkenleri göz önüne alınmalı.

LonelyWolf_1992

Yumurta
Üye
15 İşciye kadar bile yeter sana sonra formikaryum a geçersin

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
15 İşciye kadar bile yeter sana sonra formikaryum a geçersin
15 işçiden çok daha fazlasına yeter. :D
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kesinlikle işini görecektir. Alternatif olarak daha küçük türler için daha küçük test tüpleri de kullanabilirsin. Ben büyük türler için ölçüleri yaklaşık 16x180mm olan ve küçük türler için yaklaşık 14x100mm ebatlarında tüpler kullanıyorum. Verdiğim rakamlardan tam emin değilim ama zaten önemli değil.

Son düzenleme: