Hangi canlı yemleri verebilirim

kaansevindik

Yumurta
Üye
Merhabalar lasius turu kraliçenin ilk 4 işçisi çıktı ben şimdiye kadar sadece şekerli su takviyesi yaptım fakat canlı yem yani protein almadı lazım mış un kurdum yok, sokakta bulduğum canlılarda parazit olma olasılığı yuksek olduğu için bana bi öneri de bulunabilir misiniz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Topirak

Media
Üye
Alternatif proteinlere yönelebilirsin.

EnesAnT

Larva
Üye
Merhabalar lasius turu kraliçenin ilk 4 işçisi çıktı ben şimdiye kadar sadece şekerli su takviyesi yaptım fakat canlı yem yani protein almadı lazım mış un kurdum yok, sokakta bulduğum canlılarda parazit olma olasılığı yuksek olduğu için bana bi öneri de bulunabilir misiniz ?
Lasius'lar Biraz seçici bir tür bundan dolayı tek tip besleme biraz zor oluyor. İmkanınız varsa, hamam böceği giller Tartara, Dubia, Küçük boy Madagaskar. Aynı şekilde Un kurdu, Morio kurdu, Buffalo kurdu. Karma şeklinde verebilirsiniz. Deneye deneye koloninizin hangi canlı yemi sevdiğini öğrenirsiniz zaten. İyi hobiler. 🙃

Emir123

Media
Üye
Trendyol'da 100 un kurdu 50 tl, çok daha ucuza bulabilirsin, et verebilirsin ama temiz kullanman lazım mite yapar, canlı bakamazsan pet shoplarda kurutlmuş Karides 1mm boyunda oluyor ondan verebilirsin canlı yem edinene kadar

Topirak

Media
Üye
Trendyol'da 100 un kurdu 50 tl, çok daha ucuza bulabilirsin, et verebilirsin ama temiz kullanman lazım mite yapar, canlı bakamazsan pet shoplarda kurutlmuş Karides 1mm boyunda oluyor ondan verebilirsin canlı yem edinene kadar
Trendyola gerek yok, Ankara canlı yem ,Antalya çekirge, Adana canlı yem gibi sitelere bakabilirsiniz. Ankara'yı önerebilirim gayet kaliteli diğerlerinden alışveriş yapmadığım için bir şey demem doğru olmaz.