Gecko ve biyoaktif teraryum

Omertglr

Yumurta
Üye
Herkese merhaba dostlar,
Leopard veya fat tail geckolar için biyoaktif teraryumlar uygun mudur? 125*50*65 boyutlarında teraryumum var bunun içinde beslemeyi düşünüyorum.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Uygundur 👍🏻 yanlız çiftleştirmeyi düşünüyorsanız toprağın içine kazıp yumurta bırakabilir isopod ve springtail kullanmanızı öneririm iyi hobiler

Omertglr

Yumurta
Üye
Uygundur 👍🏻 yanlız çiftleştirmeyi düşünüyorsanız toprağın içine kazıp yumurta bırakabilir isopod ve springtail kullanmanızı öneririm iyi hobiler
Yanıtınız için teşekkür ederim, bir şey daha sormak istiyorum.
Teraryumum taban malzemesi biraz kalın olacak ısıtıcı pedi eğer camın altına koyarsam yeterli ısıyı saglayamayabilirim, bu durumda pedi toprağın biraz altına yerleştirswm kabloyu teraryumun içinden dolaştirsam bir zararı olur mu? ne de olsa bu sistemi sulamam gerekiyor

Almuud

Yumurta
Üye
Su geçirmez ısıtıcı ped kullanırsanız bir sıkıntı olmayacaktır.

Deniz_z

Yumurta
Üye
Canlı yem olarak tüketmezler mi?
Bu konuda pek bir bilgim yok , sorum saçma gelirse kusura bakmayın

Niko990

İşçi Karınca
Üye
Çok soru sordum ama gecko'ya da bir zararı olmaz herhalde değil mi😅
Yabancı ülkelerde isopodları hem yemek olarak hem de bir temizleyici olarak kullanan çok insan var. Eğer isopodları yemesini istemiyorum diyorsanız, bazı isopod türlerinin tadları geckolar için kötü ve kabukları sert olur, canlı bu özellikleri taşıyan isopodları çok fazla aç kalmadıkça tüketmez. Springtail ise hiçbir zararı yoktur yaşam alanındaki atıkları temizlemesi için kullanılır.

Son düzenleme: