Gece Saatlerinde Kraliçe Bulunur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Abdullah09

Yumurta
Üye
Sabahları kraliçe aramaya çıkamıyorum. 19-21 saatleri arası çıksam bulabilir miyim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Antquenn

Larva
Üye
Sabahları kraliçe aramaya çıkamıyorum. 19-21 saatleri arası çıksam bulabilir miyim?
Arkadaşım ege bolgesinde geceleri dışarıda gezerek pheidule kraliçesi bulmustu 4-5 tane ama sen iç Anadolu veya doğu bölgesinde yaşıyorsan genellikle sabah uçuş yapan ve akşama kadar yuva bulamayan messor , tetra ,componotus ,lasius vb. Türler görürsün

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Söylediğiniz aralıkta günün diğer saatlerine göre daha fazla uçuş oluyor.

Begonza

Media
Üye
Akşam ve güneşin tepeden vurduğu veya en sıcak saatlerde bulabilirsiniz

Emir123

Media
Üye
Ben 22.00 gibi çıkıyorum arada sokak lambası altına oluyor baya, en verimli saat bana göre yağmur sonrası 12.00 gibi uçuyorlar, 13.00'da Benim belirli bir orman var kendi yerleştirdiğim 5 büyük taş var açıp güzel tür varsa alıyorum altından, (Büyük taşları sularsanız illa giren oluyor)

Antquenn

Larva
Üye
Ben 22.00 gibi çıkıyorum arada sokak lambası altına oluyor baya, en verimli saat bana göre yağmur sonrası 12.00 gibi uçuyorlar, 13.00'da Benim belirli bir orman var kendi yerleştirdiğim 5 büyük taş var açıp güzel tür varsa alıyorum altından, (Büyük taşları sularsanız illa giren oluyor)
Az önce saat 00.20 selenopsis fugax uçuşuna denk geldim beş tane dışı aletesi aldım sürece bakacagim

Antquenn

Larva
Üye
Yok ,abdomeni şişkin koyu sarı renginde ayrıca kafa yapısı tetramorium ile eslesmiyor birde şu an zaten bir tane tetramorium kolonim var ikisini yan yana koydum arada 1.5 kat boy farkı var. Birde abdomenleri tetramorium cinsine göre daha yassı ve uzunIMG_20230713_002250.jpg

eneeess

Pupa
Üye
Yok ,abdomeni şişkin koyu sarı renginde ayrıca kafa yapısı tetramorium ile eslesmiyor birde şu an zaten bir tane tetramorium kolonim var ikisini yan yana koydum arada 1.5 kat boy farkı var. Birde abdomenleri tetramorium cinsine göre daha yassı ve uzunEkli dosyayı görüntüle 27650
karınca profesörü falan diyip dediklerime kızmayacaksan türler arasında boyut ve morph farklılıkları oluyor sende ki tetraya benzemediği için tetra değil diyemezsin.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Solenopsisler bu aylarda uçmaz diye kaç kere dedim, temmuz ayında Tetramorium ile Solenopsis olabileceğini düşündüğünüz bir kraliçe varsa Solenopsis'i düşünmekten vazgeçebilirsiniz.

Antquenn

Larva
Üye
Solenopsisler bu aylarda uçmaz diye kaç kere dedim, temmuz ayında Tetramorium ile Solenopsis olabileceğini düşündüğünüz bir kraliçe varsa Solenopsis'i düşünmekten vazgeçebilirsiniz.
Emin misiniz fotoğrafını attım ve bildiğiniz selenopsis hatta bir kere daha koyuyorumIMG_20230713_002250.jpgasagidaki fotoğrafta abdomeni üzerinde bulunan cizgiler çok net ve belirgin ayrıca tetramorium kralicem var ve karşılaştırma yaptığımda birbirinden çok farklılar ayrıca sanırım böyle saçma kalıp cümleler kullanmayın ve insanlara saçma salak bilgiler vermeyin .her uçuş illaki o ayda olacak diye birşey düşünülemez Mart ayında cataglyphis uçuşu bile görmüş insanım lütfen deneyimli hobici unvaniniz var diye kafanızdan sallamayın IMG_20230713_002259.jpgimages (27).jpegbu resimli internet uzerinden bir siteden indirdim selenopsis fugax cinsi ve benim bulduğum 5 kraliçe ile neredeyse %99 eslesiyor sis nerenizden bu kraliçe tetradir diyorsunuz anlamıyorum ?? Moderatorlerim lütfen böyle bilgisiz insanlara böyle unvanlar vermek anlamadım işinizde saygılarımı iletirim ...

Son düzenleme:

Antquenn

Larva
Üye
karınca profesörü falan diyip dediklerime kızmayacaksan türler arasında boyut ve morph farklılıkları oluyor sende ki tetraya benzemediği için tetra değil diyemezsin.
İnsanlara yalan ve saçma bilgi satmayı bırak iki tür birbirine çok benziyor sanırım daha önce hiç karınca beslememissin ki böyle kafadan sallama bilgilerle konuşuyorsun . Sitemizde karınca rehber bölümünde hem tetramorium hem de selenopsis fugax bölümü var belki birşey okursun ve böyle bilip bilmediğin konulara cevap vermeden önce biraz düşünürsün seni moderatör arkadaşlara istersen iletebilirim saygılar ...

Son düzenleme:

Thelethal

Pupa
Üye
Emin misiniz fotoğrafını attım ve bildiğiniz selenopsis hatta bir kere daha koyuyorumEkli dosyayı görüntüle 27653asagidaki fotoğrafta abdomeni üzerinde bulunan cizgiler çok net ve belirgin ayrıca tetramorium kralicem var ve karşılaştırma yaptığımda birbirinden çok farklılar ayrıca sanırım böyle saçma kalıp cümleler kullanmayın ve insanlara saçma salak bilgiler vermeyin .her uçuş illaki o ayda olacak diye birşey düşünülemez Mart ayında cataglyphis uçuşu bile görmüş insanım lütfen deneyimli hobici unvaniniz var diye kafanızdan sallamayın Ekli dosyayı görüntüle 27654Ekli dosyayı görüntüle 27655bu resimli internet uzerinden bir siteden indirdim selenopsis fugax cinsi ve benim bulduğum 5 kraliçe ile neredeyse %99 eslesiyor sis nerenizden bu kraliçe tetradir diyorsunuz anlamıyorum ?? Moderatorlerim lütfen böyle bilgisiz insanlara böyle unvanlar vermek anlamadım işinizde saygılarımı iletirim ...
Benzedikleri için karıştırman normal fakat hatanı kabullenmen gerekiyor bunlar Tetramorium kraliçeleri. Kendini rezil ediyorsun.

Niko990

Minör
Üye
Emin misiniz fotoğrafını attım ve bildiğiniz selenopsis hatta bir kere daha koyuyorumEkli dosyayı görüntüle 27653asagidaki fotoğrafta abdomeni üzerinde bulunan cizgiler çok net ve belirgin ayrıca tetramorium kralicem var ve karşılaştırma yaptığımda birbirinden çok farklılar ayrıca sanırım böyle saçma kalıp cümleler kullanmayın ve insanlara saçma salak bilgiler vermeyin .her uçuş illaki o ayda olacak diye birşey düşünülemez Mart ayında cataglyphis uçuşu bile görmüş insanım lütfen deneyimli hobici unvaniniz var diye kafanızdan sallamayın Ekli dosyayı görüntüle 27654
Şaçma bilgiler mi? Hocam resmen kendi cins tespitinizi lekelememek için dik başlılık ediyorsunuz şu an.

Antquenn

Larva
Üye
Benzedikleri için karıştırman normal fakat hatanı kabullenmen gerekiyor bunlar Tetramorium kraliçeleri. Kendini rezil ediyorsun.
Doğrudur ,4 senedir 10-15 tane tetramorium kraliçesi besledim emin olun siz ve sizin tanıdıklarınızdan daha bilgiliyim ama bu kraliçeler selenopsis fugax . Malesef gerçekleri değiştiremezsiniz ...

Antquenn

Larva
Üye
Şaçma bilgiler mi? Hocam resmen kendi cins tespitinizi lekelememek için dik başlılık ediyorsunuz şu an.
Sizde zaten nerede yalan yanlış bilgi veren varsa onu savunursunuz lütfen gidin ve karınca rehber bölümünden selenopsis fugax ve tetramorium bölümlerini dikkatlice okuyun daha sonra gelir benden özür dilersiniz ...

Niko990

Minör
Üye
Sizde zaten nerede yalan yanlış bilgi veren varsa onu savunursunuz lütfen gidin ve karınca rehber bölümünden selenopsis fugax ve tetramorium bölümlerini dikkatlice okuyun daha sonra gelir benden özür dilersiniz ...
Bakım rehberlerini mi okumamı istiyorsun anlamadım?

Antquenn

Larva
Üye
Bakım rehberlerini mi okumamak istiyorsun anlamadım?
Tamam efendim illaki bu kraliçeler döllenmiş ise yumurtlar ve ilk isciler çıkana kadar bekleriz ve işçiler sarı ve küçük ise haklı çıkan ben olurum lakin işçiler siyahımsı çıkar ve tetramorium olduğunu anlarsak ben bu hobiyi bırakırım . Saçma sapan bir karınca için tartışmaya gerek yok kalbinizi kirdiysam özür dilerim sürece bakacagiz iyi hobiler...

Thelethal

Pupa
Üye
Doğrudur ,4 senedir 10-15 tane tetramorium kraliçesi besledim emin olun siz ve sizin tanıdıklarınızdan daha bilgiliyim ama bu kraliçeler selenopsis fugax . Malesef gerçekleri değiştiremezsiniz ...
Biz burada sana yardımcı olmaya çalışıyoruz neden inatlaşıyorsun? Gereksiz agresifsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...