Garip Davranan Kraliçe ?

EmirGulmen

Yumurta
Üye
1 gün önce bir messor kraliçesi buldum ondan önce 2 kraliçem daha vardı yeni bulduğum kraliçeyi alıp tüpe yerleştirdim ve diğerlerinin yanına koydum kullandığım tüpten suyuna kadar diğerleriyle aynı ısı normal nem normal strese girebileceği bir şey yok sabah baktığımda tüpten çıkmıştı geri yerleştirdiğimde hiçbirşey yokmuş gibi geri girdi sizce sebebi ne olabilir şunu da ekleyeyim bulduğumda yolun ortasındaydı kanatlarını dökmemişti ama etrafta koloni yoktu çiftleştiğine eminim

MuratErfidan

Larva
Üye
Kraliçe karıncalar ilk tüpe yerleştikleri zaman pamukları ısırır, çekiştirir, kendine göre ortamı düzenler. Eğer çıkış pamuğunu sıkı koymadıysan pamuğu çekip çıkmış olabilir.

EmirGulmen

Yumurta
Üye
Kraliçe karıncalar ilk tüpe yerleştikleri zaman pamukları ısırır, çekiştirir, kendine göre ortamı düzenler. Eğer çıkış pamuğunu sıkı koymadıysan pamuğu çekip çıkmış olabilir.
bende ilk öyle düşündüm fakat 2. kez kaçıyor pamuğu değiştirip daha sağlam yerleştirdim acaba bir şeyden rahatsız olabilirmi diyeceğim diyerleride olurdu diğer 2 kraliçem gayet normal davranıyor

MuratErfidan

Larva
Üye
Başta bazı kraliçeler böyle davranabiliyor. Çıkışa çok yumuşak olmayacak şekilde pamuk koy.