Garip Davranan Componotuslar

EmirGulmen

Yumurta
Üye
Bu gün bir Componotus kolonisine denk geldim girişte kraliçeler olduğu için biraz gözlemledim uçuşa hazırlanıyor gibilerdi ve bir çok prens vardı fakat bilmediğim bir sebepten işciler prenslere saldırmaya başladılar çoğunu öldürdüler kraliçeler daha uçmamıştı aynı işciler kraliçelere de saldırdı bunun sebebi ne olabilir ?

WoseqS

Yumurta
Üye
Strese sokmuş olabilirsin emin değilim.

Onlorot

Nanitik
Üye
Bence termit uçuşundaki uçmaya hazırlanan kral ve kraliçe termitlere saldıran bir Camponotus kolonisi gördünüz. Fotoğraf olsa netleştirirdik. Ben de zamanında karşılaşmıştım tek tek hepsini öldürüyorlar.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İşçiler büyük ihtimal uçuş zamanları geldiği için ve uçmadıkları zaman saldırmaya başlarlar ve uçuşlarını bazen işçiler zorla başlatırlar akıllı bıdıklar yani ☺️

EmirGulmen

Yumurta
Üye
Bence termit uçuşundaki uçmaya hazırlanan kral ve kraliçe termitlere saldıran bir Camponotus kolonisi gördünüz. Fotoğraf olsa netleştirirdik. Ben de zamanında karşılaşmıştım tek tek hepsini öldürüyorlar.
yanımda telefon yoktu çekemedim fakat baya uçuşa hazırlanıyorlardı sonra işcilerin ölü prensleri taşıdıklarını gördüm

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Konuyu yanlış anladıysam kusuruma bakmayın

Onlorot

Nanitik
Üye
İşçilerin prensleri falan içeri çektiği oluyor zorla fakat öldürmezler. Aynı koloniden olduklarına eminseniz Bu farklı bir olay, dediğim gibi termit uçuşlarında Camponotus’lar deli gibi saldırıyorlar. Termitleri prensle karıştırıyor olabilir misiniz?

EmirGulmen

Yumurta
Üye
Konuyu yanlış anladıysam kusuruma bakmayın
olabilir fakat ilk kez böyle bir şey ile karşılaşıyorum açıkcası garibime gitti
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İşçilerin prensleri falan içeri çektiği oluyor zorla fakat öldürmezler. Aynı koloniden olduklarına eminseniz Bu farklı bir olay, dediğim gibi termit uçuşlarında Camponotus’lar deli gibi saldırıyorlar. Termitleri prensle karıştırıyor olabilir misiniz?
aynı koloniden olmayabilirler fakat toplanmışlardı belki termitlerdir keşke fotoğrafını çekseydim ama işciler erkekleri yuvaya götürüyorlardı