Formikaryumsuz Koloni

ruzgar144

Yumurta
Üye
Hobiye yeni başlıyorum Mart-Nisan ayını bekliyorum ilk karincami bulmak için . Ama kafamda sorular var 200-500+ işçi karıncalı kolonileri formikaryumsuz nasıl idare edebilirim . Yardımlarınızı bekliyorum...

cendsel

Pupa
Üye
Hobiye yeni başlıyorum Mart-Nisan ayını bekliyorum ilk karincami bulmak için . Ama kafamda sorular var 200-500+ işçi karıncalı kolonileri formikaryumsuz nasıl idare edebilirim . Yardımlarınızı bekliyorum...
Çoğaltıcılar ile birden fazla test tüpü bağlayarak sorunu halledebilirsiniz , koloni büyüdükçe ihtiyaca göre test tüpü sayısını artırırsınız. Zaten 200-500 çok yüksek rakamalar , o seviyeye varmak zaman alıcaktır.

orvmcek

Larva
Üye
deney tüpleri de birer formikaryumdur aslen. Doğal sistemli formikaryumlar yapabilirsin ama hem daha zahmetli hem de daha riskli olacaktır çünkü mite oluşumu bir süreden sonra kaçınılmazdır. Outworld + dilediğiniz kadar tüple de halledebileceğinize inanıyorum.

cendsel

Pupa
Üye
Outworldü büyük yapıp içine test tüplerini koymam yeterli olur mu ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Gördüm hocam teşekkürler
Evet o şekilde de yapabilirsin hatta test tüplerini bağlamaktan daha kolay olucaktır.