Formikaryumda Isı Pedi Konumlandırması

BurakSarıkaya

Yumurta
Üye
Değerli hobi dostları geçici olarak böyle bir sistem kurdum hobide yeniyim tüp içi sıcaklık ve nemden anlık haberdar olmak için hem tüpe hemde dış ortama nem ve sıcaklıgı için gerekli sensörleri bağladım.

Isıtıcı pedi altına koyarsam tüpte buhar oluşuyor tüp istemediğim kadar çok ısınıyor böyle havada askıda tutarsamda istediğim 25 derecelere ulaşamıyorum.

Bunun için pratik çözüm öneriniz nedir?

Isı pedini nasıl kullanmalıyım? Siz nasıl kullanıyorsunuz?

7363d584-2a3e-4fac-b02f-59df93569938.jpg3352ac2a-6783-4605-9635-87d184e44c0f.jpg4e023d7a-dae4-4435-bd42-b489cba759a5.jpg

Hefna

Yumurta
Üye
Isıtıcı ped ile arasına karton falan koyabilirsin

Hefna

Yumurta
Üye
yangın çıkarmazmı güvenli olması lazım karınca besleyeceğiz diye apartmanı yakmayalım :D
Isıtıcı ped ne kadar ısınabilir ki? Yangın çıkaracak kadar ısınıyorsa daha düşük sıcaklık veren bir ısıtıcı ped almalısın.

aatom_karinca

Pupa
Üye
Değerli hobi dostları geçici olarak böyle bir sistem kurdum hobide yeniyim tüp içi sıcaklık ve nemden anlık haberdar olmak için hem tüpe hemde dış ortama nem ve sıcaklıgı için gerekli sensörleri bağladım.

Isıtıcı pedi altına koyarsam tüpte buhar oluşuyor tüp istemediğim kadar çok ısınıyor böyle havada askıda tutarsamda istediğim 25 derecelere ulaşamıyorum.

Bunun için pratik çözüm öneriniz nedir?

Isı pedini nasıl kullanmalıyım? Siz nasıl kullanıyorsunuz?

Ekli dosyayı görüntüle 3818Ekli dosyayı görüntüle 3819Ekli dosyayı görüntüle 3820
bu akvaryummuydu

BurakSarıkaya

Yumurta
Üye

Zerdüşt

Larva
Üye
Isıtıcı pedin watti önemli. Lakin ben de yangın çıkaracak kadar çok isitacagini düşünmüyorum sanırım usb ile çalışıyor ısıtıcı pedin?

Zerdüşt

Larva
Üye
Eğer yine de çok isiniyorsa havlu koyabilirsin isiticinin üstüne yine de çok ciddi anlamda yakacak derecede usbiden yüksek watt alacağını düşünmüyorum. Ama aldığın yerden veya isiticinin markasından internette araştırıp ne için kullanilidigina da bakabilirsin. Örneğin battaniye isitmak için bile ısıtıcı ped satıyorlar veyahut petshoplarda hayvanlar için satıyorlar ısıtıcı pedi. Dediğim gibi bence bı modeline falan bakip kullanım yerlerine ve amaçlarına bakabilirsin ki daha doğru olur. Çünkü ısıtıcı cidden çok ısıtıyor ve anormallik olabilir bilmiyorum yine de dikkat et