Formikaryum da havalandırma.

arkin

Yumurta
Üye
Formikaryumu yaptım ancak havalandırma için sadece outworlde uzanan kanal olacak ve hava sirkülasyonu az olursa kötü olur diye hatırlıyorum, havalandırma için ekstra bir şey yapmam gerekir mi ?

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Formikaryumu yaptım ancak havalandırma için sadece outworlde uzanan kanal olacak ve hava sirkülasyonu az olursa kötü olur diye hatırlıyorum, havalandırma için ekstra bir şey yapmam gerekir mi ?
Kanalı kısa tutup outworldun havalandırması iyi olursa pek bir sorun teşkil etmez ancak hava sirkülasyonu olmaması sonucunda küf, mite ve su damlacıkları oluşması gibi problemler açığa çıkabilir.Bunlar koloniye kayıp vermesiyle sonuçlanabilir yada daha kötüsü de olabilir.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Formicarium'un boyutuna ya da yapacağınız neme göre değişebilir, fakat işi garantiye almak istiyorsanız formicarium'a ekstra havalandırma açmanızı tavsiye ederim.

İgnifer

Pupa
Üye
formikaryum u neyden yaptınız eğer ytongdan yaptıysanız o kadar da sıkıntı çıkmaz mesela bu tarz başlıklarda fotoğraf atmanız daha doğru yorumlarda bulunmamıza yardımcı olur

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
hocam güzel ve uygun fiyatlı bir formikaryum nasıl yapılabilir

NOVAS34

Yumurta
Üye
Formicariuma havalandırma deliği açmanı tavsiye ederim.Çünkü havalanmama sonucu küf, mite oluşumu gözlenebilir.