Formica Rufibarbis grup

Jhonny

Yumurta
Üye
Karıncam yumurtladı. İlk yemi nenzaman vermeliyim ?
Yemi nereden temin edebilirim?
İlk işçiler ne zaman çıkar?
Ve yemi ne kadar vermeliyim?
Yardımcı olursanız sevinirim

EtYiyenMasumKeçi

Pupa
Üye
Formica Rufibarbis grup
Beslemeyi işçiler çıkınca yapabilirsiniz.
Canlı yemi Ankara canlı yem, Antalya çekirge gibi sitelerden satın alabilirsiniz.
Yumurtadan ortalama 2-2,5 ay arasında çıkarlar.
Koloninin boyutuna bağlı.

Hocam sorulara sırasıyla cevap verdim.

Şu anda ek olarak bir şey yapmanıza gerek yok. Stressiz bir ortamda kraliçeyi yanlız bırakmanız yetecektir.

Jhonny

Yumurta
Üye
Canlı yemi Ankara canlı yem, Antalya çekirge gibi sitelerden satın alabilirsiniz.

Şu anda ek olarak bir şey yapmanıza gerek yok. Stressiz bir ortamda kraliçeyi yanlız bırakmanız yetecektir.
Tüpün etrafına kağıt kapattım hocam. Karanlık bir yerde ayrıca. Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Şu an çanakkaledeyim. İki üç hafta sonra istanbula taşınacağım nasıl taşıma yapmalıyım strese sokmadan pikaçuyu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aklıma şimdi soru daha takıldı.
İlk işçi çıkana kafar besleme yapmaya gerek yoktur deniliyo ama 2 2.5 ayda ilk işçi çıkar dediniz bu karınca dayanabilirmi bu kadar süre?

Son düzenleme:

EtYiyenMasumKeçi

Pupa
Üye
Tüpün etrafına kağıt kapattım hocam. Karanlık bir yerde ayrıca. Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Şu an çanakkaledeyim. İki üç hafta sonra istanbula taşınacağım nasıl taşıma yapmalıyım strese sokmadan pikaçuyu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aklıma şimdi soru daha takıldı.
İlk işçi çıkana kafar besleme yapmaya gerek yoktur deniliyo ama 2 2.5 ayda ilk işçi çıkar dediniz bu karınca dayanabilirmi bu kadar süre?
Taşınırken strese girecektir ama sonradan düzelir.
Fully Claustral cinsler ilk işçiler çıkana kadar dayanır hocam. Formica da fully claustral dır.