Formica Rufa

smquie

Yumurta
Üye
merhaba ben formıca rufa kırmızı orman karıncası buldum
nasıl besleneceğine dair bilgii bulamadım besleyen kişide görmedim
besleyen biri yada bilgisi olan varmı

EArslan

Minör
Üye
İlk işçiye kadar besine gerek yoktur. Stresli bir türdür fazla rahatsız etmeyin.

Haftaya veya bir kaç gün içinde aphaenogaster, formica ve camponotus hakkında rehberler yazacağım. O zaman detaylı bilgi alırsınız.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
F. Rufa parazitik bir tür. Bakılmaz.

smquie

Yumurta
Üye
Nasıl yani tam olarak anlamadım Google yazdım tam olarak bilgi bulamadim f. Rufa hakkında açiklik getirirsen sevinirim

smquie

Yumurta
Üye
Arkadas disardan isci ekleyip bakmaktan bahsetmis galiba o da biraz zor oluyo
Ben kraliçesini buldum ama heran gibi bir bilgi yok internette bakımına dair fotoğrafını bile zor buldum karıncanin cinsini öğrene bilmek için yarım saatimi aldı heralde popüler bir tür değil ben 3 yıldır bu hobiyle uğraşiyorum ilk tefa böyle bir tür buldum internettekinede benzemiyor zaten apdomen çok sivri ve havaya kalkık arı apdomeni gibi yeni uçuş yapmışlar heralde iki tane bulabildim bisirsi bir tane kanadini dökmustu diğeri kanatliydi ama ikiside kraliçeydi hangi nem sıcaklik aralığında beslemeliyim

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Ben kraliçesini buldum ama heran gibi bir bilgi yok internette bakımına dair fotoğrafını bile zor buldum karıncanin cinsini öğrene bilmek için yarım saatimi aldı heralde popüler bir tür değil ben 3 yıldır bu hobiyle uğraşiyorum ilk tefa böyle bir tür buldum internettekinede benzemiyor zaten apdomen çok sivri ve havaya kalkık arı apdomeni gibi yeni uçuş yapmışlar heralde iki tane bulabildim bisirsi bir tane kanadini dökmustu diğeri kanatliydi ama ikiside kraliçeydi hangi nem sıcaklik aralığında beslemeliyim
Fotoğraf atın foruma hocam

Emre52ege52

Nanitik
Üye

bilgiler burda mevcut

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Şuan evde değilim ama apdomen filan ren herşey bunun aynısı sadece kraliçe tek fark bundan bulduğum civarda yuvalar filanda yok
Formica rufibarbis group'tandır, rufa değildir yani fotoğraf atın sanırsam yanlış bir tespit yaptınız.

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Opdomeni kalkık sivri idi
İlk öncelikle abdomenin* kalkık olması sivri olması tür tespiti için geçerli bir yöntem değildir. Fotoğraf yüklerseniz size yardımcı olunacaktır. Daha sağlıklı bilgilerle ve araştırmalarla daha düzgün besleyebilirsin böylelikle

smquie

Yumurta
Üye
İlk öncelikle abdomenin* kalkık olması sivri olması tür tespiti için geçerli bir yöntem değildir. Fotoğraf yüklerseniz size yardımcı olunacaktır. Daha sağlıklı bilgilerle ve araştırmalarla daha düzgün besleyebilirsin böylelikle
Şuan evde olmadiğim için fotoraf atamiyorum