Formi. Deneme Baskısı

Almuud

Yumurta
Üye
Tam olarak kendi tasarladığım diyemem biraz Tuğkan abinin formi. çizimini kopyaladım gibi ama güzel oldu. Şu anlık siyah flament ile basıldı daha 3d printer almadığım için kendim basmadım bir tanıdığımıza bastırttım. Yazıcıdan+çizimden kaynaklı birkaç hata var onun dışında fikir ve önerilerinizi bekliyorum...
20240327_175956.jpg
20240327_180011.jpg

Almuud

Yumurta
Üye
Ve birde 3d printer önerirseniz sevinirim.

Mustafay

Larva
Üye
Güzel olmuş yeni baskılar bekliyoruz.

Mustafay

Larva
Üye
Birde nerelerden böyle baskı çıkarabiliriz.

Almuud

Yumurta
Üye
Birde nerelerden böyle baskı çıkarabiliriz.
Bunu bir yakınımızın tanıdığı olması nedeni ile ben bedavaya çıkarttırdım. Ancak para ile çıkarttırmaya kalkarsanız 2000 TL istiyorlar. Sanayide artık bulunamayan araç yedek parçalarını yeniden tasarlayıp basan biri. Bu modeli ben kendim çizip verdim rica minnet bedavaya bastırdım bir kereliğine.

Mustafay

Larva
Üye
Bunu bir yakınımızın tanıdığı olması nedeni ile ben bedavaya çıkarttırdım. Ancak para ile çıkarttırmaya kalkarsanız 2000 TL istiyorlar. Sanayide artık bulunamayan araç yedek parçalarını yeniden tasarlayıp basan biri. Bu modeli ben kendim çizip verdim rica minnet bedavaya bastırdım bir kereliğine.
Hocam 200 tl mi 2000 tl mi çünkü ant store turkeyde bile 300-500 tl arası.

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/2R0Ls
Akvaryum Moderasyon
Üye
2000 tl çok yüksek bi fiyat, 3d baskı mı? kullandığı malzeme nedir? Genelde bu işi yapanlar gramını maksimum 3-5 liraya basıyor diye biliyorum. Bütçe belirtebilirseniz yazıcı öneririm. Son olarak çizimi hangi programla yaptınız?

Almuud

Yumurta
Üye
Evet, 3d baskı... dükkanın sahibi bu baskının 2000 TL tutacağını söyledi modelin ağırlığı yaklaşık 200-250 gram pla dan basıldı %100 doluluk ile bastılar modeli. Makinenin çalıştığı saat başına belirli bir fiyat koymuşlar. Bu modelinde küçük bir model olmadığını varsayar isek (15X20cm). Aslında çok pahalı onlara bastırmak yerine 3d yazıcı almak daha iyi bir seçenek. Bütçe olarak 7-8 bin TL ye kadar çıkabilirim yazıcı için. Çizimi SketchUp programında yaptım.

Son düzenleme:

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/2R0Ls
Akvaryum Moderasyon
Üye
Evet, 3d baskı... dükkanın sahibi bu baskının 2000 TL tutacağını söyledi modelin ağırlığı yaklaşık 200-250 gram pla dan basıldı %100 doluluk ile bastılar modeli. Makinenin çalıştığı saat başına belirli bir fiyat koymuşlar. Bu modelinde küçük bir model olmadığını varsayar isek (15X20cm). Aslında çok pahalı onlara bastırmak yerine 3d yazıcı almak daha iyi bir seçenek. Bütçe olarak 7-8 bin TL ye kadar çıkabilirim yazıcı için. Çizimi SketchUp programında yaptım.
%100 doluluk biraz gereksiz olmuş, süreyi epey uzatmıştır. Cihazlarda biraz eskiyse süre zaten çok uzun okuyor. Aklınızda bulunsun %20-30 dolgu ideal olur. Yazıcı olarak da yeni creality ender 3 v3 se ve ke olarak 2 versiyon halinde çıkmış. Bu bütçeye sanırım se uyuyor. Fiyat performans ürünü. Eğer bütçeyi biraz daha zorlayabilirseniz elegoo neptune 4 pro öneririm. Fiyatına göre oldukça iyi iş çıkartır. Özellikle hız konusunda baya iyi. Yazıcı seçerken bence en önemli şeylerden biri hız konusu, baskı süresinden baya bi kazancınız olur. Yazıcı alıp kullanmayan çok kişi oluyor. Eğer daha yeni alınmış ve kullanılmadığından emin olduğunuz 2. el bulursanız da alabilirsiniz, aksi takdirde 2. ele bulaşmayın derim.

Ek olarak sanırım ender 3 v3 ke ve neptune 4 pro'nun fiyatları yakın. Ke modelinde wifi özelliği vs. varmış diye duydum, ben pek incelemedim. Onu da inceleyin derim.

red_pauk

Yumurta
Üye
Ben kendim Ender-3 Neo yazıcı kullanıyorum. Gayet memnunum almak istersen öneririm. Aldığım dönemde 5000 TL gibi bir fiyatı vardı ancak şuan ne kadar bilmiyorum. Eğer almak istemezsen internette 3d baskı hizmeti diye aratırsan daha uyguna bulunacağına eminim.