Fluon için tavsiyleriniz

EnesAnT

Larva
Üye
fluon yani namı değer karınca bariyeri fluon'u satın almak için sitelerden kaynaklardan çok araştırdım ama satın alabileceğim bir site bulamadım bilenler güvenli bir şekilde satın alanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Mundereous

Yumurta
Üye
Bu sitelere bakabilirsiniz ama yurt dışına temin ediyorlar mı bilmiyorum

Mundereous

Yumurta
Üye
Zeytin yağı + bebek pudrası sürüp kullanabilirsin çok iyi olmasa da gayet iyi iş yapıyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Takip. Zararlı değilse hobi tarımında bitkilere karınca gelmesin diyede kullanabilirim. Yeşillendiren olursa sevinirim.
Pahalı bir ürün kullanılabilir ama bitkiler için zararlı mı bilmiyorum.

Vazelinde kullanan var diye duymuştum ama zararlı kimyasallar olabilir en iyisi dediğim gibi zeytin yağı + bebek pudrası

KerimBahadirTunc

Yumurta
Üye
Zeytin yağı + bebek pudrası sürüp kullanabilirsin çok iyi olmasa da gayet iyi iş yapıyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Pahalı bir ürün kullanılabilir ama bitkiler için zararlı mı bilmiyorum.
Bir bilen çıkar belki. Canlı forumlardaki bilgi doyumunun tadı güzel.

Mundereous

Yumurta
Üye
evet dolar kuru olduğu için pahalı biraz ama ileride alırım şu anlık zeytin yağı ve bebek pudrası iyi bir seçenek gibi duruyor
Parafin yağını da düşünebilirsin aşama aşama dene bunları sırasıyla zeytin yağı > bebek pudrası + vazelin 2 inc genişliğinde sür > bebek pudrasıyla karıştırılmış ispirto ama bunun ayarını çok iyi yapmalısın karıncalar için kalıp ölebilir > parafin yağı > fluon aşama aşama deneyebilirsin eğer geçiyorlarsa hala üstlerinden bir sonraki aşamayı deneyebilirsin.

bulutsensei

Nanitik
Üye
fluon yani namı değer karınca bariyeri fluon'u satın almak için sitelerden kaynaklardan çok araştırdım ama satın alabileceğim bir site bulamadım bilenler güvenli bir şekilde satın alanlar yardımcı olursa çok sevinirim.
hocam şöyle söyleyeyim, sanırsam underground ant world sitesinde karınca bariyeri olarak 12 tlye satılıyor. miktar bakımından ne kadar hatırlamıyorum ama bakmanı tavsiye ederim. ekstra olarak bebek pudrası + zeytinyağı kullanıp makyaj pamuklarıyla veya normal pamukla üst sütuna sürebilirsin.

EnesAnT

Larva
Üye
hocam şöyle söyleyeyim, sanırsam underground ant world sitesinde karınca bariyeri olarak 12 tlye satılıyor. miktar bakımından ne kadar hatırlamıyorum ama bakmanı tavsiye ederim. ekstra olarak bebek pudrası + zeytinyağı kullanıp makyaj pamuklarıyla veya normal pamukla üst sütuna sürebilirsin.
öncelikle onu gördüm şimdi bi bakıcam zaten olmadı her türlü bebek pudrası iş yapar tavsiyeniz için teşekkürler

bulutsensei

Nanitik
Üye
öncelikle onu gördüm şimdi bi bakıcam zaten olmadı her türlü bebek pudrası iş yapar tavsiyeniz için teşekkürler
rica ederim hocam, bir ricam olucak sizden. eğer yazıyorsa sizde miktarını bilgi olarak ekleyebilir misiniz? veya satın alırsanız eğer işe yarayıp yaramadığını yazabilir misiniz? teşekkürler şimdiden.