Favori Cinsler

hakan

Yumurta
Üye
Değerli hobici arkadaşlarım, bakmaktan en çok keyif aldığınız en çok zevk aldığınız cinsler nelerdir? Ve ayrıca asla bakmam dediğiniz cinsler var mıdır? Çok fazla kolonim olsun istemiyorum bu yüzden bakımı sadece keyifli olan cinsleri almak istiyorum ve önüme sadece lasius ve tetramorium çıkıyor. Açıkçası tetramoriumlar çok ilgimi çekmiyor. Şu anda elimde zaten 3 tane lasius kraliçem var 3'ü de yumurtladı ve gayet yerinde keyifleri. Bu yüzden başka Lasius almayı da düşünmüyorum. Karşına çıkarsa kesin al ve alma çok zorlanırsın veya keyifsiz bir cins dediğiniz türleri merak ediyorum. Şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.

58aka

Nanitik
Üye
En çok keyif aldığım tetramorium olabilir hiçbir yemeği ayırt etmiyorler nerdeyse ve çok hızlı ürüyorlar asla bakmam dediğimde tapinoma ve lasius görünüşleri pek hoşuma gitmiyor.

Niko990

Minör
Üye
Karınca hobisine yeni başladıysanız cins ayırt etmenizi önermiyorum. İlk zamanlar her cinsi deneyimlemeniz, tecrübe etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. İlerleyen zamanlarda tecrübe ettiğiniz sevdiğiniz türleri alıp sevmediğiniz türleri bırakabilirsiniz.

Emre52ege52

Nanitik
Üye
Bakmayı en sevdiğim cins pheidole , camponotus ve messor şu anda bunları severek bakıyorum bakmak istemediğim bir cins yok türkiyedeki tüm karınca cinslerine ve türlerine bakmak istiyorum

Onur

Pupa
Üye
Ben nylanderia kraliçesi buldum.hobide pek adı geçen bir cins değil ama tecrübe etmek istiyorum.onun dışında crematogaster ve aphaenogaster beslemek istiyorum.bakmayı düşünmediğim cinsler ise zor olduğundan dolayı cataglyphis, prenolepis falan.

Begonza

Media
Üye
Ben hobiye geçen yıl kasım başladım. O yüzden çoğu cinsi beslemedim. Gözüme güzel gelenleri yazacağım. Crematogaster, tetramorium, lasius, pheidole. En yakın zamanda crematogaster beslemek istiyorum.