Fare ailesi videoları

Kayaak

Yumurta
Üye
Abi eskisi gibi fare videoları çok güzel olur böyle büyük bi kafeste ama içinde bir sürü oyun alanı olan merdivenli çeşit çeşit farklı odaları olan bir kafes.

Mssr

Pupa
Üye
Fare beslemek yasal değil.

Son düzenleme:

Alper

Pupa
Üye
hamster beslemek yasak değil diye biliyorum. tüm petshoplarda var. Yasak olsa bu kadar yaygın ve alenen satılamazdı diye düşünüyorum

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Öyle de denilebilir. Cricetinae altfamilyası "hamsterlar" olarak geçiyor, fakat yaygın olarak beslenen ırklar bu familyanın kaç üyesini kapsıyor bilmiyorum. Dediğiniz gibi sincaplarla alakası yok. Yasallık konusunda tam olarak bir bilgim olmasa da yasal olmaları daha muhtemel geliyor bana. Fareler ve sıçanlar da yasal olsa şaşırmam, fakat o konuda fikir dâhi yürütemeyeceğim. Zaten önemli olan yasal olup olmaması da değil çoğu zaman, şikayet edilip alan kişinin "bu yasal değildir herhalde" demesine bağlı biraz bu ülkede. Yoksa ferret'ı elinden alınanı, hatta yasaklı ırk olmayan bir köpeğin sahibinin elinden alındığını bile duydum. Belki kayıtlı değildir, karnesi yoktur vs. o nedenle alınmıştır, fakat bu ülkede zaten dayanak alıp da yasak dedikleri somut bir kanun olmadığı için, akıllarına ne eserse yapıyorlar. Bu olay da şikayete bakıyor en nihayetinde. Her neyse. :)