Evdeki Karıncalar

kullanıcı5133

Yumurta
Üye
şuanki yaşadığım eve ailem ile 10 yıl önce taşındık normalde her yaz messor cinsi karınca basardı evi mutfak ve salondan dışarı çıkmazlardı (amerikan mutfak) uçuş döneminde ya salonda açlıktan ölürlerdi yağ biz öldürürdük yada dışarı atardık bu sene crematogaster cinsi bir karınca evi bastı şuan yanılmıyorsam uçuş dönemi her yerde prensler ve kraliçeler uçuyor odama 1 defa prens 3 defa kraliçe girdi (ev 2 katlı merdivende baya keskin U yapıyor ) sizce bunların arasında döllenmiş olan var mıdır spesifik bir yerde de toplanmış değil kraliçe ve prensler birden çıkıyor messorlar her sene aynı yerde toplanırdı uçmaya hazırlanan prens ve kraliçeler

ben10

Nanitik
Üye
ev içinde gördüklerinizin çiftleşmesi zor hatta imkansıza yakın başka bir koloniyle ilişiği olmadığı için. tabi pek çok etken var. kanatsız görmeden almayın derim.

kullanıcı5133

Yumurta
Üye
ev içinde gördüklerinizin çiftleşmesi zor hatta imkansıza yakın başka bir koloniyle ilişiği olmadığı için. tabi pek çok etken var. kanatsız görmeden almayın derim.
zaten yurtda kalıyorum istesemde bakamam biraz öylesine sordum aklımda kalmasın diye