Evde bulduğum canlı nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HCA

Yumurta
Üye
Nedir?

Ekli dosyalar

• IMG_20220806_130933.jpg
    IMG_20220806_130933.jpg
    24.5 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20220806_130730.jpg
    IMG_20220806_130730.jpg
    27.8 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20220806_130737.jpg
    IMG_20220806_130737.jpg
    26.7 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20220806_130744.jpg
    IMG_20220806_130744.jpg
    27.1 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20220806_130717.jpg
    IMG_20220806_130717.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 34

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Türünü sormamış farkındaysan,canlı nedir diye sormuş soruya göre cevap verilir.
Canlı nedir diye sormuş olması türünü sorduğu anlamına gelmiyor mu? Canlı çayır çekirgeleri(Tettigoniidae) familyasından. Çekirge olduğunu o da biliyordur. Bilmese bile küçük yaşta bir kullanıcı olabilir ve merak ediyor olabilir. Bence konuyu daha fazla uzatmayalım:)

ilhanZYBK

Yumurta
Üye
Canlı nedir diye sormuş olması türünü sorduğu anlamına gelmiyor mu? Canlı çayır çekirgeleri(Tettigoniidae) familyasından. Çekirge olduğunu o da biliyordur. Bilmese bile küçük yaşta bir kullanıcı olabilir ve merak ediyor olabilir. Bence konuyu daha fazla uzatmayalım:)
Gelmiyor dostum.Ayrıca ben kahin falan değilim yaşını bilemem.Bencede fazla uzatma.☺️

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Gelmiyor dostum.Ayrıca ben kahin falan değilim yaşını bilemem.Bencede fazla uzatma.☺️
Dostum diğer kategorilerde de bu nedir diye konu açıyorlar ona da tür veya familya yazıyoruz. Aynı mantıkta düşüneceksin. Bilgi almak için foruma yazıyorlar bu kadar basit hala neyi zorluyorsun onu anlamıyorum

ilhanZYBK

Yumurta
Üye
Dostum diğer kategorilerde de bu nedir diye konu açıyorlar ona da tür veya familya yazıyoruz. Aynı mantıkta düşüneceksin. Bilgi almak için foruma yazıyorlar bu kadar basit hala neyi zorluyorsun onu anlamıyorum
Birşeyi zorladığım falan yok kardeşim.Bende senin laf kalabalığı yaparak konuyu uzatmani anlamıyorum,bana yazmak zorunda falanda değilsin.Ha bana cevap verdiğin sürece bende vercem.Konuyu uzatmak istemiyorsan cevap vermezssin bu kadar basit.Hadi şimdi iyi forumlar.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Birşeyi zorladığım falan yok kardeşim.Bende senin laf kalabalığı yaparak konuyu uzatmani anlamıyorum,bana yazmak zorunda falanda değilsin.Ha bana cevap verdiğin sürece bende vercem.Konuyu uzatmak istemiyorsan cevap vermezssin bu kadar basit.Hadi şimdi iyi forumlar.
Düzgün bir şekilde cevap vermediğiniz için size doğrusunu anlatmaya çalışıyorum biraz okusanız anlayacaksınız. Ayrıca üslubunuza dikkat edin lütfen. Konuşup konuşmama hakkımı da sizden almıyorum. Tartışma platformu değil burası ve sizinle tartışmak gibi bir niyetim yok. Konuya pat diye dalıp,insanların neyi sorup sormayacağına dahi karar veriyorsunuz. Ne diyebilirim ki yani size daha fazla. @el4nce konuyu kilitler misin lütfen?

ilhanZYBK

Yumurta
Üye
Düzgün bir şekilde cevap vermediğiniz için size doğrusunu anlatmaya çalışıyorum biraz okusanız anlayacaksınız. Ayrıca üslubunuza dikkat edin lütfen. Konuşup konuşmama hakkımı da sizden almıyorum. Tartışma platformu değil burası ve sizinle tartışmak gibi bir niyetim yok. Konuya pat diye dalıp,insanların neyi sorup sormayacağına dahi karar veriyorsunuz. Ne diyebilirim ki yani size daha fazla. @el4nce konuyu kilitler misin lütfen?
Sana konuşma diyen yok dostum.Bana cevap vermek zorunda değilsin diyorum dikkatli okursan.Zora geldiğin zamanda üslubunuza dikkat edin falan demeye başla hemen.Üslubuma dikkat ederek konuşuyorum emin olabilirsin.@el4nce aynen dostum sen konuyu kitle yoksa sabaha kadar sürecek bu.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Bu ne saçma bir konuşma ya? Bir şey demeyecektim fakat iyice uzadı. Konu sahibi normal bir şekilde canlının ne olduğunu sormuş işte, bunda ayıplanacak bir şey mi var? Belki de gerçekten canlının direkt olarak ne olduğunu sormuştur, çekirge olduğunu bilmiyordur. Olabilir, gayet doğal bir durum? Bana "Böcekler hayvan mı?" diye soran insan da oldu, herkes doğumdan itibaren uzman bir entomolog olmuyor. Buraya birkaç tane canlı atarım "Bu nedir?" diye, adım gibi eminim hepsini yanlış bilirsiniz siz de. Bilmeyene çekirge gibi gözüküp aslında aynı takımdan bile olmayan kaç böcek var..? Daha "çekirge" kelimesinin hangi taksonları kastettiğinden bihaber kişiler gelip de millete soru sorduğu için laf etmesin. O çekirgelerin bulunduğu Orthoptera takımında da kaç familya, kaç tür olduğunu, Caelifera ve Ensifera'nın ne olduğunu öğren, öyle milleti eleştirirsin. Bu resimlerdeki canlı teknik olarak gündüzlleri gördüğümüz çekirgelerden değil. Evrimsel olarak onlardan çok cırcır böcekleriyle ve danaburnuyla daha yakın akraba. Ona ne diyeceğiz? Bir de üstüne üstlük her eleştiride bitkisel yağ gibi üste çıkıp konuyu bu kadar uzatmanın bir lüzmu yok. Biz burada bilimsel bir platformda da değiliz, entomoloji forumunda da değiliz. Karınca dışındaki canlılar da bu forumda çok konu olan canlılar değil zaten. Şu yaşanan olay düpedüz saçmalık.

ilhanZYBK

Yumurta
Üye
Bu ne saçma bir konuşma ya? Bir şey demeyecektim fakat iyice uzadı. Konu sahibi normal bir şekilde canlının ne olduğunu sormuş işte, bunda ayıplanacak bir şey mi var? Belki de gerçekten canlının direkt olarak ne olduğunu sormuştur, çekirge olduğunu bilmiyordur. Olabilir, gayet doğal bir durum? Bana "Böcekler hayvan mı?" diye soran insan da oldu, herkes doğumdan itibaren uzman bir entomolog olmuyor. Buraya birkaç tane canlı atarım bu ne diye, adım gibi hepsini yanlış bilirsiniz siz de. Bilmeyene çekirge gibi gözüküp aslında aynı takımdan bile olmayan kaç böcek var..? Daha "çekirge" kelimesinin hangi taksonları kastettiğinden bihaber kişiler gelip de millete soru sorduğu için laf etmesin. O çekirgelerin bulunduğu Orthoptera takımında da kaç familya, kaç tür olduğunu, Caelifera ve Ensifera'nın ne olduğunu öğren, öyle milleti eleştirirsin. Bu resimlerdeki canlı teknik olarak gündüzlleri gördüğümüz çekirgelerden değil. Evrimsel olarak onlardan çok cırcır böcekleriyle ve danaburnuyla daha yakın akraba. Ona ne diyeceğiz? Bir de üstüne üstlük her eleştiride bitkisel yağ gibi üste çıkıp
Tamam kardeşim biz hallettik sen ne kendi kendine triplere giriyosun.Sen takılma böyle şeylere.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Tamam kardeşim biz hallettik sen ne kendi kendine triplere giriyosun.Sen takılma böyle şeylere.
Güzel. Öğlenden beri hâlledemediğiniz şeyi aradan geçen 40 dakikada hâlletmenize sevindim kardeşim. Bundan sonra da artık bu gereksiz olay için bana bildirim gelip durmaz da beni de kendi kendime triplere sokmazsınız.

ilhanZYBK

Yumurta
Üye
Güzel. Öğlenden beri hâlledemediğiniz şeyi aradan geçen 40 dakikada hâlletmenize sevindim kardeşim. Bundan sonra da artık bu gereksiz olay için bana bildirim gelip durmaz da beni de kendi kendime triplere sokmazsınız.
Yok ya ne öğleni 1 haftadır halletmeye çalışıyoruz biz.Yarabbimm.Bildirim gelmesini istemiyorsanda kapatabiliyosun bildirimleri dostum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...