Ev ilaçlanacak sorun olur mu?

Zerdüşt

Larva
Üye
Arkadaşlar tüpün içinde karıncalarım var evi ilaçlayacaklar. Herhangi bir dolabın içinde yüksekte bir yerde saklasam sorun olur mu karıncalara? Ya da ne yapabilirim?

MCS

Larva
Üye
olma ihtimali var bence bir kaç gün bir arkadaşına bırakabilirsin

Zerdüşt

Larva
Üye
Herhangi çamaşırların arasına koysam falan sıkıntı olmaz gibi geliyor ama riske de atmak istemiyorum. Bir de arkadaşıma verince havalar biraz soğuk birkaçı yeni yumurtladı strese girsin istemiyorum çok. O yüzden emin de olamadım

ramix

Larva
Üye
Herhangi çamaşırların arasına koysam falan sıkıntı olmaz gibi geliyor ama riske de atmak istemiyorum. Bir de arkadaşıma verince havalar biraz soğuk birkaçı yeni yumurtladı strese girsin istemiyorum çok. O yüzden emin de olamadım
Bütün malzemelerini muhafaza et ilaçlamadan bir hafta sonra sakladığın yerden çıkart

Zerdüşt

Larva
Üye
Bütün malzemelerini muhafaza et ilaçlamadan bir hafta sonra sakladığın yerden çıkart
Öğrendiğim bilgiye göre ilaçlama sadece hamamböceği ve kene içinmiş ayrıca bu ılaçlama havalndırılmasına gerek yokmuş ilaçlamadan sonra sadece yerleri silmeyin demişler. Sanırım dolabın içinde saklasam ve bir kutunun içine koysam karıncaları çok zararı olmaz gibi geliyor
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

komşuna falan ver bence riskli her türlü
Doğru diyorsun lakin ne zamana kadar tutabilirim ki komşuda, çünkü bu ilaçlama kalıcı sonuçta ve sadece hamamböceği ve kene içinmiş, evi havalndırmaya gerek bile yokmuş

MCS

Larva
Üye
Öğrendiğim bilgiye göre ilaçlama sadece hamamböceği ve kene içinmiş ayrıca bu ılaçlama havalndırılmasına gerek yokmuş ilaçlamadan sonra sadece yerleri silmeyin demişler. Sanırım dolabın içinde saklasam ve bir kutunun içine koysam karıncaları çok zararı olmaz gibi geliyor
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Doğru diyorsun lakin ne zamana kadar tutabilirim ki komşuda, çünkü bu ilaçlama kalıcı sonuçta ve sadece hamamböceği ve kene içinmiş, evi havalndırmaya gerek bile yokmuş
o zaman dediğin gibi hem dolap hem kutuya koy

Zerdüşt

Larva
Üye
o zaman dediğin gibi hem dolap hem kutuya koy
Evet bir süre öyle yapacağım, yerde gezmedikleri sürece zarar vereceğini düşünmüyorum. Sonuçta havaya karışan bir ilaçlama olsa bizi de evden çıkartırlardı diye düşünüyorum

kylorenn2891

Yumurta
Üye
Yani ilacın türü ve etkisine göre değişir diye tahmin ediyorum. Eğer sen onları ilaçlama yapılmadan önce tamamen dışarıdan hava almayan bir poşet vs. İçine koymazsan onun dışında neyin içine koyarsan koy her türlü yine de o odanın içindeki havayı alacak. Yani nereye saklarsan sakla mantıken alacağı hava yine de odanın içindeki olacak. Bu hayvanlar ölecek demek değil, ilaca göre değişir. Bunu göz önünde bulundurmalısın.