Ev içinde deneme 😊

korsal

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar .

Bugün balkonda birşey farkettim . Daha öne küçük sarı karıncaların girip çıktığı delik bir kuş tüyü ile kapanmıştı. Kuş tüyü baya derine kadar girmiş. Muhtemelen karıncalar deliği kapatmak istediler diye düşünüp, onlara bir teklif sundum .

İçerisine 1 damla ballı su ve nemli bir tüp.
Buyrun taşının dedim . 😊

Kabul etme ihtimalleri sizce varmı ?
IMG_20240905_155332_820.jpg

Cihan__

Majör
Üye
Merhaba arkadaşlar .

Bugün balkonda birşey farkettim . Daha öne küçük sarı karıncaların girip çıktığı delik bir kuş tüyü ile kapanmıştı. Kuş tüyü baya derine kadar girmiş. Muhtemelen karıncalar deliği kapatmak istediler diye düşünüp, onlara bir teklif sundum .

Buyrun taşının dedim . 😊

Ekli dosyayı görüntüle 43375
Muhtemelen işçiler ilgilenir ama kraliçe gelmez, Zaten koloninin ne kadar büyük olduğuda kesin değil. Kraliçe bulmak için başka yöntemler deneyebilirsiniz.

farmageddon

Yumurta
Üye
İşçiler karnını doyurduktan sonra yuvalarına döner diye tahmin ediyorum. Ama bu açıklığı bir hortumla kapalı bir outworlde bağlarsan ve outworlde bağlı bir tüp olursa zamanla tüpe geçebilirler. Özellikle şu anki nestten başka bir çıkış yoksa. Zamanla şu anki açıklığın etrafında limon gibi sevmeyecekleri şeyler sürersen ya da bırakırsan oradan kaçıp senin tüpüne sığınmak zorunda kalabilirler.

korsal

Yumurta
Üye
İşçiler karnını doyurduktan sonra yuvalarına döner diye tahmin ediyorum. Ama bu açıklığı bir hortumla kapalı bir outworlde bağlarsan ve outworlde bağlı bir tüp olursa zamanla tüpe geçebilirler. Özellikle şu anki nestten başka bir çıkış yoksa. Zamanla şu anki açıklığın etrafında limon gibi sevmeyecekleri şeyler sürersen ya da bırakırsan oradan kaçıp senin tüpüne sığınmak zorunda kalabilirler.
Muhtemelen işçiler ilgilenir ama kraliçe gelmez, Zaten koloninin ne kadar büyük olduğuda kesin değil. Kraliçe bulmak için başka yöntemler deneyebilirsiniz.
Aslında onları zorlayabilecek bir durum var . Osmaniye'de hava çok sıcak . Çevrede gözlemlediğim karınca yuvaları deliklerini kapatıyor . Nem problemi yaşıyor olabilirler.

Tabi bu benim için küçük bir deneme 😊
Dediğine katılıyorum o tüpe biraz alıştırıp asıl yuvalarında biraz rahatsızlık vermem belki işe yarar .

serhatoztknn

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar .

Buyrun taşının dedim . 😊

Ekli dosyayı görüntüle 43375
Eğer karıncalar kabul ederlerse fena eyşanlık yaparlar :) umarım yaparlar daha önce böyle birşeye şahit olmadığım için birşey söyleyemem umarım transfer yaparlar.

korsal

Yumurta
Üye
Eğer karıncalar kabul ederlerse fena eyşanlık yaparlar :) umarım yaparlar daha önce böyle birşeye şahit olmadığım için birşey söyleyemem umarım transfer yaparlar.
@farmageddon un yazdiğı aklıma yattı aslında . Köşeye 3d yazicidan birşey basıp hortumla outworld e alsam outworlde de birkaç tane tüp bağlasam 🤔 belki zamanla taşınırlar

Kafamda deli sorular .😂