Eskişehir uçuşları

OnurWithoutHonor

Yumurta
Üye
Selam Eskişehirli hobi sever arkadaşlarım, şuanda Eskişehir Uluönder tarafında kraliçe karınca aramaktayım. Bu paylaşımı bir yere kaydedip eğer bulursanız benimle paylaşırmısınız lokasyon olarak da, bende bulduğum taktirde lokasyon olarak yorumlarda paylaşıyor olacağım. Kolay gelsin.

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Vadişehir taraflarında, Messor, Formica, Tetramorium, Cataglyphis, Solenopsis, Lasius cinslerine denk gelmiştim. Bolca Formica vardı özellikle. Sultandere tarafında bolca Messor ve Cataglyphis vardı. Zaten yaşadığım yerler dışında çok arama yapmıyordum. Sazova taraflarına giderseniz oradan da güzel şeyler çıkabilir belki. Şehr-i Derya en son bakımsızdı baya, tekrar canlandıysa orası da güzel olabilir. Eskişehir'de değilim artık, söylediğim cinsleri 1-2 yıl önce buldum. Ama aramaya başlamak için biraz daha beklemenizi tavsiye ediyorum. Eskişehir zaten soğuk, şubatta bulmanız çok zor. Havalar ısınmaya başlayınca ekmek almaya giderken dahi denk gelirsiniz zaten. :)

OnurWithoutHonor

Yumurta
Üye
Vadişehir taraflarında, Messor, Formica, Tetramorium, Cataglyphis, Solenopsis, Lasius cinslerine denk gelmiştim. Bolca Formica vardı özellikle. Sultandere tarafında bolca Messor ve Cataglyphis vardı. Zaten yaşadığım yerler dışında çok arama yapmıyordum. Sazova taraflarına giderseniz oradan da güzel şeyler çıkabilir belki. Şehr-i Derya en son bakımsızdı baya, tekrar canlandıysa orası da güzel olabilir. Eskişehir'de değilim artık, söylediğim cinsleri 1-2 yıl önce buldum. Ama aramaya başlamak için biraz daha beklemenizi tavsiye ediyorum. Eskişehir zaten soğuk, şubatta bulmanız çok zor. Havalar ısınmaya başlayınca ekmek almaya giderken dahi denk gelirsiniz zaten :)
Bugün ölü kanatlılara denk geldim son 2 gündür güneş açtı genel sıcaklık yükseldi belki uçuşlar tek tük başlamıştır diye düşündüm bugünde denk gelince aradım ama canlı bulamadım, dediğiniz gibi muhtemelen 1 ay'a havalar ısınır popülasyon artar ama burada ki yorumları güncelliyor olacağım bulunca. Teşekkürler yardımın için.

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Rica ederim dostum. Oradaki şu an olan sıcaklıkları bilmiyorum ama, Eskişehir geç ısınıyordu hep. Ama sezon o kadar gecikmez sizin de söylediğiniz gibi.