El-Veda

Claw

Pupa
Üye
Aslında herşey yazın sonuna doğru başlamıştı. Karınca kolonilerimle çok eğlenceli zamanlar geçirmiştim. Fakat okul başlayınca biraz daha az zaman geçirmeye başladım. Okul yüzünden ilgimin azaldığını sandım ancak düzen oturduktan sonra da yine beni eskisi kadar içine çekmedi. Son 1 aydır hiç içimden geldiği söylenemez. Eskiden hayaller kurardım outworld, formicarium, veya akvaryum içinde Güzel bir alan yapmak gibi. Şimdi bunları düşünüyorum da hiç duyasım dahi gelmiyor. Yani anlayacağınız bu benim karınca hobisinde olan yolculuğumun sonu gibi gözüküyor. Elimde bulunan karıncalara bakmak artık benim için hobi değil de sanki sevmediğim ama yapmak zorunda olduğum bir iş gibi geliyor. Karıncalara ilk bahara kadar bakıp sonrasında elimden çıkarmayı hedefliyorum. Belki o zamana kadar hevesim gelir. Şuan amacım karıncaları bıraktıktan sonra bir tek koloniye ( Messor bulabilirsem ) bakmak olacak. Belki tekrar görüşürüz. Kendinize iyi bakın 🙋🥲

Emre52ege52

Pupa
Üye
Kaçıncı sinifsin bilmiyorum ama okulun ilk zamanları bana da oldu bunalıma felan girdim sınav yüzünden çok stresli zamanlarım oldu . En iyi yakınlarım karıncalarım ve tarantulam oldu . Onlara ilgi gösterdikce kendimi daha sakin hissetmeye başladım. İnşallah hobiye yeniden dönersin

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
🫡