Doğadan Bulabileceğim Canlılar Hakkında

Abdullah09

Yumurta
Üye
Sokakta bulup evde besleyebileceğim örümcek yada yılan kertenkele tarzı şeyler önerir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Muhammet18

Pupa
Üye
Sadece örümcek önerebilir çünkü diyerlerinin ölme riski çok yüksek örümcek olarak ta jumping spider ve wolf spider olabilir

Abdullah09

Yumurta
Üye
Birde bakımı en kolay ve uzuc olan kertenkele sürüngen türünü onerirmisiniz

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye

Shampeinx

Yumurta
Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, ben bir süredir yılan beslemek istediğimi arkadaşlarıma söylüyordum. Dün bir arkadaşım bahçesinde ufak bir yılan bulmuş sanırım yavru. Bu ufak dostumuzun cinsini öğrenmeye çalışıyorum. İnternette yaptığım araştırmalardan sonra hazar yılanı olduğunu düşünüyorum fakat bir de sizlerin fikrini almak istedim. Bana bu ufaklığın türünü ve bakılabilir mi yoksa arkadaşı müsait bir yere salayım mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-03-31-21-58-22-948_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-03-31-21-58-22-948_com.whatsapp.jpg
    32.9 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230401_001807.jpg
    IMG_20230401_001807.jpg
    54.8 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230401_014412.jpg
    IMG_20230401_014412.jpg
    48.6 KB · Görüntüleme: 26

Niko990

Minör
Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, ben bir süredir yılan beslemek istediğimi arkadaşlarıma söylüyordum. Dün bir arkadaşım bahçesinde ufak bir yılan bulmuş sanırım yavru. Bu ufak dostumuzun cinsini öğrenmeye çalışıyorum. İnternette yaptığım araştırmalardan sonra hazar yılanı olduğunu düşünüyorum fakat bir de sizlerin fikrini almak istedim. Bana bu ufaklığın türünü ve bakılabilir mi yoksa arkadaşı müsait bir yere salayım mı?
Çiftlik üretimi olmadığından doğadan alacağınız sürüngenler esaret altında büyütemezsiniz çok büyük ihtimal yem yemiyicektir. Eğer yılan bakmak istiyorsanız Facebook sayfalarında nadir de olsa satışları oluyor ordan alıp bakabilirsiniz.

Shampeinx

Yumurta
Üye
Çiftlik üretimi olmadığından doğadan alacağınız sürüngenler esaret altında büyütemezsiniz çok büyük ihtimal yem yemiyicektir. Eğer yılan bakmak istiyorsanız Facebook sayfalarında nadir de olsa satışları oluyor ordan alıp bakabilirsiniz.
Merhaba dün arkadaşımın yanına gittiğimde bahçede bulduğu bir kertenkeleyi yanına atıp atmama konusunda kararsızdı. Ben de nolur nolmaz en azından bilgi edinene kadar açlıktan susuzluktan ölmesin garibim diye yanına atmayı tavsiye ettim ve açmış sanırım ki bir süre izleyip peşinden gittikten sonra atılıp kertenkeleyi yakaladı. Yemeye başladı ve biz de onu rahat bıraktık. Bir kaç saat sonra yanına döndüğümüzde kertenkelenin yarısını yemediğini çıkardığını gördük. İştahla alakalı bir sorunu yok gibi ve çok hareketli sadece zehirli olabilir mi kuşkusu var bizde ona göre salma durumunda insanlardan uzak bir alana götürücez.

Reiji

Yumurta
Üye
Hazer yılanının zehirli olmadığına inanılmaktadır pek fazla bir araştırma yok Wikipedia da zehirsiz diye geçiyor