Dışarı Çıkmayan Karıncalar

Giray

Yumurta
Üye
Selamlar. Hobiye yeni başladım. Haziran ortasında Lasius kraliçesi buldum yumurtladı işçileri çıktı ama yaklaşık 20 işçisi olmasına rağmen asla tüpteki pamuğun dibinden ayrılmıyorlar. İlk işçi çıkalı 6 gün oldu. Dışarıya şekerli su, bal ve yumurta beyazı koydum ama hareket etmiyorlar. Bir ihtimal outwrold sorunluysa diyerek tüpün içine şekerli su ve bal koymayı denedim ağzını pamukla kapattım ama ondada bir kere içeri ne girdi diyerek bakıp geri kaçtılar ilgilenmediler. Bu hareketleri normal mi? Açlıktan ölecekler korkusu sardı yardımcı olursanız çok sevinirim.

AsEtAxT

Larva
Üye
Biraz acıksınlar bak nasılda etrafta gezmeye başlıyorlar :)

Ünal

Larva
Üye
Sen koy onlar yer sen anlamasın bile yediklerini bu kadar takma 15 gün aç kalabiliyolar zaten ortalama

n0wy

Yumurta
Üye
İlk işçiler koloninin geleceği için çok önemli olduğunu için kraliçe kendi deposundan veriyor bu yüzden genellikle ilk işçiler çok dışarı çıkmaz.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Nanitik işçiler yumurta bakımı ve gelecek nesilleri yetiştirmekle sorumlu ilk işçilerdir. Nanitikler besin arayışına fazla çıkmazlar, gelecek nesillerden boyca daha küçükler. Bu davranışları normal, outworld ise nanitikler varken takılmaz. O saçma olmuş. Gelecek nesiller çıktığında gezindiklerine, yiyecekleri taşıdıklarına şahit olabilirsiniz.

Giray

Yumurta
Üye
Boşa gerilmişim anlaşılan :D Cevap veren herkese çok teşekkürler.