Dağınık yumurtalar

Alper

Pupa
Üye
Kargoda yumurtalarını yiyen Solenopsis fugax kraliçem tekrar yumurtlamaya başladı. fakat görseldeki gibi yumurtalar tüpün içinde dağınık bir şekilde. 20 den fazla yumurta var. Bunu neden yaparE0AB833E-0069-48F1-BACB-4EDD21CE0167.jpegB06E874A-3440-475F-B779-6DDF7A45208A.jpeg

Berk1497

Pupa
Üye
Benim hiç görmediğim bir durum açıkçası. Yumurtalar larva olana kadar hep üst üste duruyorlar. Burdan net belli olmuyor ama yumurta olduğuna emin misin? Pamuk parçaları olma ihtimali de var gibi geldi

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Kraliçe sanırım tüp ağzında duruyor. Su kısmında sızıntı görüyor musunuz? O kısım çok nemli olduğu için yumurtaları nem ihtiyacına göre konumlandırmış olabilir (kraliçeler böyle bir şey yapıyor diye okumuştum, emin değilim).

Son düzenleme:

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Döllenmemiş kraliçeler daha çok yumurtaları dağıtma eğilimdelerdir, fakat döllenmişlerde de görünebiliyor bu durum. Asıl nedenini çok araştırmadım fakat daha önce denk gelmiştim. Yumurtaları beslemeyi bırakabilir belki, bilemiyorum.

Alper

Pupa
Üye
Benim hiç görmediğim bir durum açıkçası. Yumurtalar larva olana kadar hep üst üste duruyorlar. Burdan net belli olmuyor ama yumurta olduğuna emin misin? Pamuk parçaları olma ihtimali de var gibi geldi
yok pamuk değiller yumurta oldukları çok belli.
Kraliçe sanırım tüp ağzında duruyor. Su kısmında sızıntı görüyor musunuz? O kısım çok nemli olduğu için yumurtaları nem ihtiyacına göre konumlandırmış olabilir (kraliçeler böyle bir şey yapıyor diye okumuştum, emin değilim).
sı kısmında sızıntı yok. bikaçgün önce de sürekli sulu kısımdaki pamuğun üstünde duruyordu.
Döllenmemiş kraliçeler daha çok yumurtaları dağıtma eğilimdelerdir, fakat döllenmişlerde de görünebiliyor bu durum. Asıl nedenini çok araştırmadım fakat daha önce denk gelmiştim. Yumurtaları beslemeyi bırakabilir belki, bilemiyorum.
ilk aldığımdan beri kraliçenin döllenmediğinden şüpheliyim zaten. çünkü satıcı bana yollamadan önce yumurtalı bir kraliçenin videosunu yollamıştı ve o tüpteki pamuk kirliydi. bana gelen tüpte pamuk tertemizdi ve yumurtalar yoktu. tabi doğal olarak kargoda yediğini iddia etti. aynı satıcıdan alıpta yumurtaları sağlam olan kraliçe görmedim daha hep aynı sorun var. emin olduktan sonra ifşalayacağım satıcıyı.

scragga

Yumurta
Üye
Pamuk gevşek olabilir bu nedenle nem seviyesi çok üst düzeyde olabilir. Kraliçe de diğer tarafta duruyor. Bu durumu destekler nitelikte. 2. si arkadaşların dediği gibi döllenmemiş yumurtalar. 3. etken hayvanın stresli olması da zaman zaman yumurtalara bakmasına engel olabiliyor. Çok fazla müdahale etmeden asetatı 1 hafta hiç açmadan bekleyin derim. 1 hafta sonra kontrol edersiniz.

Alper

Pupa
Üye
Pamuk gevşek olabilir bu nedenle nem seviyesi çok üst düzeyde olabilir. Kraliçe de diğer tarafta duruyor. Bu durumu destekler nitelikte. 2. si arkadaşların dediği gibi döllenmemiş yumurtalar. 3. etken hayvanın stresli olması da zaman zaman yumurtalara bakmasına engel olabiliyor. Çok fazla müdahale etmeden asetatı 1 hafta hiç açmadan bekleyin derim. 1 hafta sonra kontrol edersiniz.
bu fotoğrafı çektikten sonraki 2 gündür de sulu taraftaki pamuğun üzerinde duruyor. bu yüzden pamuk gevşek değil sanırım. dediğiniz gibi 1 hafta hiç rahatsız etmeden bekleyeceğim. bakalım durum ne olacak

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Solenopsis fugax kraliçelerinin bu tarz huyları var. Yumurtlatmak çok zor, yumurtladıklarında da düzgün yumurtlamıyorlar. Çok nazlı bir tür.