Crematogaster Scutellaris İlk İşçi Çıktı Neler Yaparak İlerlemeliyim ?

Orkunhvy

Yumurta
Üye
Merhaba,

Daha önce yaptığım bir hobi değil. Tür doğru mu bilmiyorum ama araştırdığıma göre "Crematogaster Scutellaris" yani en çok ona benziyor. 10. ay yanlış hatırlamıyorsam balkonda ölmüş diye dışarı atacaktım baktım ufakta olsa antenleri oynuyor evde az ısınınca kendine geldi. İzlediğim videolardan olması gerektiği gibi cam deney tüpü temin edip yaşam alanını oluşturdum. Yaklaşık 3 ay sonra ilk yumurtasını yaptı. Geçen gün ilk işçi çıktı. Sadece şekerli su emdirdiğim pamuğu tüpe koydum hala karanlık ortamda bekliyorlar. Besin verdiğim tüpün uç kısımı ışık alması gerekiyor mu ? Un kurdu siparişi verdim gelene kadar şekerli su idare eder mi ? Nasıl devam edebilirim, nelere dikkat etmem lazım ? Ufak ufak bilgiler verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 1886WhatsApp Image 2022-02-26 at 14.09.28.jpegWhatsApp Image 2022-02-26 at 09.13.03.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-02-26 at 14.09.28 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-02-26 at 14.09.28 (1).jpeg
    17.6 KB · Görüntüleme: 6

Vazonax

Pupa
Üye
Şekerli suyla kargo gelene kadar idare ederler sıkıntı olmaz un kurdu gelince küçüklerinden verirsiniz şekerli su verince ışığa gerek yok şekerli suyu abartmayın fazla koyarsanız boğulabilir işçi

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Tür muhtemelen yanlış, Scutellaris Türkiye'de şu anki kaynaklara göre yok. Dikkat etmen gereken pek bir şey yok. Besinlerini ver yeter. Işığa falan da gerek yok.

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Merhaba,

Daha önce yaptığım bir hobi değil. Tür doğru mu bilmiyorum ama araştırdığıma göre "Crematogaster Scutellaris" yani en çok ona benziyor. 10. ay yanlış hatırlamıyorsam balkonda ölmüş diye dışarı atacaktım baktım ufakta olsa antenleri oynuyor evde az ısınınca kendine geldi. İzlediğim videolardan olması gerektiği gibi cam deney tüpü temin edip yaşam alanını oluşturdum. Yaklaşık 3 ay sonra ilk yumurtasını yaptı. Geçen gün ilk işçi çıktı. Sadece şekerli su emdirdiğim pamuğu tüpe koydum hala karanlık ortamda bekliyorlar. Besin verdiğim tüpün uç kısımı ışık alması gerekiyor mu ? Un kurdu siparişi verdim gelene kadar şekerli su idare eder mi ? Nasıl devam edebilirim, nelere dikkat etmem lazım ? Ufak ufak bilgiler verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 1886Ekli dosyayı görüntüle 1889Ekli dosyayı görüntüle 1888
Cremalar bana göre en tatlı tür küçükler vede çok güzeller şanslısınız ağaçta yaşıyorlar yani ağaç içene girmiş gibi bir his yaratabilirsiniz (isterseniz) şimdilik şekerli suyla idare ederler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Cremalar bana göre en tatlı tür küçükler vede çok güzeller şanslısınız ağaçta yaşıyorlar yani ağaç içene girmiş gibi bir his yaratabilirsiniz (isterseniz) şimdilik şekerli suyla idare ederler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 1886Ekli dosyayı görüntüle 1889Ekli dosyayı görüntüle 1888
Ama yumurta kaynatıp tırnak ucu kadar beyazından verebilirsiniz kabul ederlerse