Corn Snake Sıcaklık

4hmet

Yumurta
Üye
Selam elime 2 3 gün sonra yavru corn snake geçicek teraryumdur zemin malzemesi mağara yem falan hallettim fakat bildiğiniz üzere yaz ayındayız bende izmirdeyim havalar baya sıcak ben bu hayvanın sıcaklık kontrolünü nasıl yapabilirim ısıtıcı ped e gerek var mı ? Yoksa hiç dokunmayayım mı ? Tam olarak bi sonuca varamadım yardımcı olacak varmı ?

Niko990

İşçi Karınca
Üye
Canlıyı baktığınız odanın sıcaklığı 34 dereceyi geçmediği sürece bir sorun olmaz. Odanın sıcaklığı 32-31 derecenin altına düşmediği sürece ısıtıcı ped koymasanızda olabilir fakat her zaman zeminden ısı alması canlı için daha sağlıklı olacaktır.

4hmet

Yumurta
Üye
Canlıyı baktığınız odanın sıcaklığı 34 dereceyi geçmediği sürece bir sorun olmaz. Odanın sıcaklığı 32-31 derecenin altına düşmediği sürece ısıtıcı ped koymasanızda olabilir fakat her zaman zeminden ısı alması canlı için daha sağlıklı olacaktır.
teşekkür ederim tek derdim canlı vefat etmesin önemli bir nokta daha varsa lütfen bilgilendirin

4hmet

Yumurta
Üye
kış mevsimi gelmediği sürece ısıtıcı ped koymayı düşünmüyorum sorun olmazsa

Niko990

İşçi Karınca
Üye
teşekkür ederim tek derdim canlı vefat etmesin önemli bir nokta daha varsa lütfen bilgilendirin
Rica ederim. Yaşam alanı, yemi hazırsa başka bir sorun yoktur sağlıklı bir şekilde büyümesi dileğiyle.

salihkrhn

Yumurta
Üye
bence ısıtıcı ped kullanmalısınız bunlar leopard geckolar gibimi bilmiyorum ama leopard geckolarda gerekli oluyor alttan ısı ile sindirim yaptıkları için ondan yaz kış çalıştırırız
corn snakelerdede muhabbet bu şekilde ise kullanmalısınız bence.

4hmet

Yumurta
Üye
bence ısıtıcı ped kullanmalısınız bunlar leopard geckolar gibimi bilmiyorum ama leopard geckolarda gerekli oluyor alttan ısı ile sindirim yaptıkları için ondan yaz kış çalıştırırız
corn snakelerdede muhabbet bu şekilde ise kullanmalısınız bence.
dostum ısıtıcı ped kullansam canlı ölür diye düşünüyorum burası çok sıcak 34 dereceyi geçmemesini zor sağlıyorum bi tarafa buz koyucam hatta bu canlılar için 34 derece üstü ölümcül sanırım

salihkrhn

Yumurta
Üye
dostum ısıtıcı ped kullansam canlı ölür diye düşünüyorum burası çok sıcak 34 dereceyi geçmemesini zor sağlıyorum bi tarafa buz koyucam hatta bu canlılar için 34 derece üstü ölümcül sanırım
anladım siz daha iyi bilirsiniz benim pek bilgim yok bu konu hakkında .

Baras

Yumurta
Üye
hocam bende izmirdeyim 2 yıldır mısır yılanımı besliyorum ve yaz kış ısıtıcı pedi açık bıraktım sorun oluşmadı asıl nokta ısıtıcı pedin büyük kısmı kaplamaması yaz aylarında ve soğuk sıcak diye iki ayrı mağarası olması lazım aklında başka soru varsa özeldende yazabilirsin yardımcı olurum