Çıyanımın türü nedir?

Onlorot

Nanitik
Üye
Doğadan alınma canlıları biz hobiciler beslemiyoruz. Bunun birkaç nedeni var, öncelikle halihazırda doğada yaşamaya alışmış, doğal şartlara göre yaşamını sürdüren bir canlıyı birden esaret altında beslemeye başlarsak buraya ayak uyduramayıp genelde ölüyorlar. Diğer bir nedeni zaten ülkemizde vahşi canlıların popülasyonu iyice azaldı doğaya ellemesek, onların popülasyonlarına bir de biz hobiciler karışmasak çok daha iyi olur. Karıncalar ve termitler doğadan alma konusunda istisna canlılar. O yüzden canlıyı bulduğunuz bölgede uygun bir şekilde salarsanız çok iyi olur.

Eğer çok çıyan beslemek istiyorsanız üretimini yapan birini bulup ondan satın alabilirsiniz.

oktayceliktr

Yumurta
Üye
Ama ben yavru bir çiyan aldım yetişkin ve üreme bünyesi bulunan bir çiyan değil aldığım tür

Onlorot

Nanitik
Üye
Ama ben yavru bir çiyan aldım yetişkin ve üreme bünyesi bulunan bir çiyan değil aldığım tür
Öncelikle bu cümleniz baştan hatalı zaten. Üreme bünyesi olmayan bir eklembacaklıyı geçtim öyle bir canlı yok. Sizin anlatmak istediğiniz sonuçta üreme çağına gelen bir canlı oraya zınk diye gelmiyor yavruyken büyüyor. Bu olayın savunulacak bir yani yok lütfen bilinçli davranıp doğaya salalım :)

kaan04

Yumurta
Üye

oktayceliktr

Yumurta
Üye
scolopendra cingulata gibi juvenilede olabilir renkelrine bakarsak dogada her tasin altinda var ev ortamina alismasi zor ve mesakatli olur bakicaksanda dogaya zarar verdiginin farkinda ol bu konu hakkinda konu da acildi istersen bi oku sen dusun alicak misin almicak misin alman o kadarda tavsiye edilmiyo karar senin
Teşekkürler:)
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Doğaya saldım arkadaşlar çiyanı uyarınız için teşekkürler :)