Çıyanım yumurtladı ne yapmam lazım?

Burak23

Yumurta
Üye
Çıyanım yumurtladı, en fazla bugünle birlikte 2 günlük yumurtalar. Çıyan 1 aydır bende. Bu yüzden yumurtaların boş olduğunu düşünüyorum ama eğer doluysa ne yapmam lazım, kaç günde çıkar yavrular? Bir de internette yavru çıyanların çıktıktan sonra anne çıyanı yediğini okudum. Eğer bu doğru ise anneyi korumak için ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz?20240618_083952.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mantis_

Majör
Deneyimli Hobici
Üye
Merhaba, anneyi kesinlikle yumurtadan ve yavrulardan ayırmayın. Anneyi kesinlikle strese sokmayın ve anne kendisi bırakana kadar yavruları ellemeyin. Bu süre icinde anneyi beslemenize gerek yok.

Burak23

Yumurta
Üye
Merhaba, anneyi kesinlikle yumurtadan ve yavrulardan ayırmayın. Anneyi kesinlikle strese sokmayın ve anne kendisi bırakana kadar yavruları ellemeyin. Bu süre icinde anneyi beslemenize gerek yok.
Çiyan elime geleli 1 ay oldu. Sizce yumurtalar dolumu dur yoksa boş mu ? elime geldiğinden itibaren başka Bi ciyanla temas etmedi

0959kedi

Nanitik
Üye
Çiyan elime geleli 1 ay oldu. Sizce yumurtalar dolumu dur yoksa boş mu ? elime geldiğinden itibaren başka Bi ciyanla temas etmedi
Fiziksel olarak çiftleşmiyorlar erkek spermi etrafa bırakıyor dişi kendini o spermle döllüyor bildiğim kadarıyla.

Burak23

Yumurta
Üye
Olabilir. Bekleyip görmek lazım. Çıyanlar döllenmemiş yumurta bırakabiliyor mu bilmiyorum. Siz @Mantis_'in dediği gibi anneyi ayırmayın.
Sürüngen dostları kanalındaki videoda söylüyorlardı öyle bişey. Eğer yumurtalar doluysa kaç güne çıkar. Çünkü ben temmuzun başında şehir dışına çıkmam lazım. 2 hafta boyunca. O zaman diliminde çıkarsa yavrular nasıl olcak