Çıyan

diyar

Yumurta
Üye
5F4D1EB0-C323-4174-A89D-2928C54CD350.jpeg

Uzun süredir çıyan beslemek istiyordum ve bu gün buldum. Un kurdu ve tartara ile besleme yapmayı düşünüyorum. Teraryuma illa saklanma alanı yapmak lazım mı? Bir de türü nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

diyar

Yumurta
Üye
Nasıl bir şey kullanabilirim? Saklanma alanı olarak böyle bir yapay yaprak yeterli olurmu?

FBBB52D7-16A3-4F39-B530-0D22712A1F44.jpeg

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Scolopendra Subspinipes Mutilans türü evet saklama alanı gerekli.
Çıyanlar hakkında geniş bir bilgiye sahip değilim. Yine de bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz bir Asya türü. Görseldeki muhtemelen Scolopendra cingulata.
naslı bişey kullanabilirm saklanma alanı olarak böyle bi yapay yaprak yeterli olurmuEkli dosyayı görüntüle 24091
Forumdaki canlı bakımı konularını araştırırsanız önce canlının yaşam koşullarını sağlayıp daha sonra canlıyı edinmenin önemini anlayabilirsiniz. Çıyanı bulduğunuz yere geri bırakmanızı ve önce nasıl çıyan bakıldığını öğrenmenizi öneririm. Daha sonra yine elbet bir çıyan edinebilirsiniz.

KaplumbagaCiftligim

Yumurta
Üye
Çıyanlar hakkında geniş bir bilgiye sahip değilim. Yine de bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz bir Asya türü. Görseldeki muhtemelen Scolopendra cingulata.

Forumdaki canlı bakımı konularını araştırırsanız önce canlının yaşam koşullarını sağlayıp daha sonra canlıyı edinmenin önemini anlayabilirsiniz. Çıyanı bulduğunuz yere geri bırakmanızı ve önce nasıl çıyan bakıldığını öğrenmenizi öneririm. Daha sonra yine elbet bir çıyan edinebilirsiniz.
Olabilir Asya türlerine pek hakim değilim

diyar

Yumurta
Üye

Forumdaki canlı bakımı konularını araştırırsanız önce canlının yaşam koşullarını sağlayıp daha sonra canlıyı edinmenin önemini anlayabilirsiniz. Çıyanı bulduğunuz yere geri bırakmanızı ve önce nasıl çıyan bakıldığını öğrenmenizi öneririm. Daha sonra yine elbet bir çıyan
66C1DD4E-1667-4C85-9BBD-7346DEDE610A.jpeg
Çoğu gerekli şeyi biliyorum. Wc yapmak istemezdim ama bulamadım çıyan alabilceğim bir yer ve böyle bir şey yaptım. Yeterli mi şimdilik? Yarın içine koymak icin kaya bulacağım.

diyar

Yumurta
Üye
Altında siyah koruma var ondan dolayı. bu seviye yeterli bence ama yinede sorayım bir. B8776C68-7914-4CA5-8999-E98CF19E840F.jpeg

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
altında siyah koruma var ondan dolayı. bu seviye yeterli bence ama yinede soruyim bi.Ekli dosyayı görüntüle 24103
İlk öncelikle saklanma alanı derken bundan bahsetmiyoruz, @aatom_karinca 'ninda dediği gibi mağara tarzı birşey yapmanız gerekiyor. Yeteri kadar taşı alıp üst üste yerleştirerek bir köşe belirleyebilirsiniz ve saklanma alanı oluşturabilirsiniz. Genellikle kaya veya taş altlarında saklandıkları için yüzeysel bir taş daha iyi olacaktır.