Çıyan Türü ve Önerileriniz

ZoRo

Yumurta
Üye
Screenshot_2022-04-23-18-06-35-343_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2022-04-23-18-09-53-102_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2022-04-23-18-10-18-045_com.miui.gallery.jpg
Ben bu canlıyı tarlada yakaladım,türünü ve önerilerinizi merak ediyorum
(Tanıdığım yada bildiğim çiyan tedarik edebileceğim kimse yok ).a

kylorenn2891

Yumurta
Üye
Doğada karınca dışında canlı almamalısınız. Bu doğadaki dengeyi bozabilir (herkes sizin gibi yaparsa) o yüzden yapabileceğiniz en güzel şey onu tekrar doğaya salmaktır.

ZoRo

Yumurta
Üye
Türkiye'de olduğunu tahmin ediyorum ve Scolopendra cingulata diyorum.
peki ne yer?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Doğada karınca dışında canlı almamalısınız. Bu doğadaki dengeyi bozabilir (herkes sizin gibi yaparsa) o yüzden yapabileceğiniz en güzel şey onu tekrar doğaya salmaktır
çok doğru ama merakıma yenik düştüm ve ben bu çiyanı tarlada kazarken kuyruğunu kopardım kesinlikle söylediğinizin farkındayım uyardığınız için teşşekürler :)

kaan04

Yumurta
Üye
peki ne yer?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

çok doğru ama merakıma yenik düştüm ve ben bu çiyanı tarlada kazarken kuyruğunu kopardım kesinlikle söylediğinizin farkındayım uyardığınız için teşşekürler :)
un kurdu tartara dubia baya buyuk oldugu icin morio kurdu bike yer ama gordugum kadariyla toprak var zeminde onu nem tutabilen torfla degistirirseniz su kabinada gerek yok nemlendire nemlendire cam taraflarindan topraktan yemlerden alabilir su ihtiyacini hayvani madem alicaksiniz(ben oyle anladim) kuyrugunuda koparmisken yasam standartlarini yukseltin en azindan