Çıyan için Toprak

Muhammet18

Pupa
Üye
Selam bir tane çiyan satın aldım ve bı iki güne gelecek.ama bende cocopeat yok onun yerine bitki toprağı kullanabilir miyim aynı zamanda bir çok bitki de ekecegim şimdiden teşekkürler

Almuud

Larva
Üye
Fırınlayıp kullanabilirsiniz. Ancak kısa bir süre içinde toprağı cocopeat ile değiştirmenizi öneririm.

Almuud

Larva
Üye
Firinlamaz isen ne o Lut
Toprağın içindeki bakteriler, mitelar , mantarlar vb. şeyler canlıya zarar verir. Doğada bu canlılar toprakta yaşamıyor mu? Derseniz doğada bunlara bağlı ölümlerde meydana geliyor. Ayrıca aldığınız canlı üretim bir canlıysa doğada yaşayan canlıların sahip olduğu belli bağışıklıklara da sahip olmayacaktır. Canlınızı en sağlıklı şekilde beslemek için mümkün olduğunca fırınlanmış toprak veya en sağlıklısı cocopeat kullanmanızı öneririm.
İyi hobiler dilerim.

Muhammet18

Pupa
Üye
Toprağın içindeki bakteriler, mitelar , mantarlar vb. şeyler canlıya zarar verir. Doğada bu canlılar toprakta yaşamıyor mu? Derseniz doğada bunlara bağlı ölümlerde meydana geliyor. Ayrıca aldığınız canlı üretim bir canlıysa doğada yaşayan canlıların sahip olduğu belli bağışıklıklara da sahip olmayacaktır. Canlınızı en sağlıklı şekilde beslemek için mümkün olduğunca fırınlanmış toprak veya en sağlıklısı cocopeat kullanmanızı öneririm.
İyi hobiler dilerim.
Teşekkürler