Çıyan Et Yer mi?

efecin500

Yumurta
Üye
Şu sıralar çıyanımı beslemekte yem sıkıntısı çekiyorum. Sizce kıyma ya da tavuk versem yer mi?

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Şu sıralar çıyanımı beslemekte yem sıkıntısı çekiyorum. Sizce kıyma ya da tavuk versem yer mi?
Tavuk yiyebilir kıyma belki yiyemez. Ben salamla besledim bugün ama pek sevmedi sanırım salam olduğu için. Tabii en sağlıklısı kesinlikle canlı yemdir ve canlının ana diyetlerini lütfen böyle yapmayınız.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Tavuk yiyebilir kıyma belki yiyemez. Ben salamla besledim bugün ama pek sevmedi sanırım salam olduğu için. Tabii en sağlıklısı kesinlikle canlı yemdir ve canlının ana diyetlerini lütfen böyle yapmayınız.
Arkadaşlar eklemek istedim sakın salam vermeyin canlı ölüyor şuan ☠️☠️☠️

punk

Yumurta
Üye
Arkadaşlar çiyan, örümcek gibi canlılar sadece hareket eden yemlere tetiklenip beslenirler, vede sucuk, sosis ,salam gibi gıdalar hiçbir canlıya verilmemelidir.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar çiyan, örümcek gibi canlılar sadece hareket eden yemlere tetiklenip beslenirler, vede sucuk, sosis ,salam gibi gıdalar hiçbir canlıya verilmemelidir.
Çiyanlar aslında ölü böceklere de ilgilidir. Örümceklerin de her zaman olmasa da ölü böceklerle beslendiğini beslediğim tarantulalarda bizzat tecrübe ettim. İşlenmiş et konusunda haklısınız, en sağlıklısı tabii ki de canlının doğal diyetiyle beslenmesidir.

Dennis

Yumurta
Üye
Ufak bi düzeltme yapalım şuraya çiyanlar "Sadece" hareket eden yemlere değil ölmüş parçalanmış yemleride yerler hemde hiç farketmeksizin ama sucuk salam vermek hiç doğru değil en azından tavuk balık gibi işlenmemiş tuzsuz yağsız ürünler veriseniz afiyetle yerler