Çıyan Besleme Hakkında

KarıncaAcemisi

Yumurta
Üye
Sahip olduğum bir çıyanım var. Daha yeni bulmuş durumdayım ama ne ile besleyeceğim konusunda kararsızım. Elimde şu an:
Un kurdu larvası ve böceği var ama farklı ve daha büyük canlı yeme ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Çünkü çıyanın boyutu bayağı büyük.

1687632080134.png

Ekli dosyalar

• ezgif-4-89e4aa1437.gif
    ezgif-4-89e4aa1437.gif
    811.8 KB · Görüntüleme: 12
Moderatör tarafında düzenlendi:

YavuzEfe

Pupa
Üye
Sahip olduğum bir çıyanım var. Daha yeni bulmuş durumdayım ama ne ile besleyeceğim konusunda kararsızım. Elimde şu an:
Un kurdu larvası və böceği var ama farklı ve daha büyük canlı yeme ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Çünkü çıyanın boyutu bayağı büyük.

Ekli dosyayı görüntüle 25890
Şimdilik adult kurtlarla besleme yapabilirsiniz, böcekler hakkında pek bilgim yok yerse onlar da olur. Morio kurdu temin ederseniz onlarla da olur çünkü moriolar çok daha büyük.

Dennis

Yumurta
Üye
Un kurdu larvası ve böceği var ama farklı ve daha büyük canlı yeme ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Çünkü çıyanın boyutu bayağı büyük.

Ekli dosyayı görüntüle 25890
Elinizde un kurdu böceği varsa çiyana verebilirsiniz abdomen lerini yiyip bırakıcaktır ve kurdu kadar besleyici olmayacaktır ondan adet olarak fazladan verebilirsiniz ve önerim genellikle sert kabuklu küçük böcekleri yemeye çalışmazlar bu yüzden unkurdu böceğini öldürebilir abdomenini patlayabilir ya da delerek çiyanınıza verebilirsiniz hoş bir yöntem olmasada siz yapmasanız çiyanınız yapıcak aksi halde çiyanınız aç kalıcak ve bu durumda elinizde tartara çekirge cırcır gibi başka yemler yoksa doğa ya salmanız daha iyi olucaktır.