Cinsi Nedir?

Alpcim

Yumurta
Üye
IMG_20230527_164027.jpgIMG_20230527_163952.jpgIMG_20230527_163940.jpg
Evimde mutfağımda bir olukta yaşıyodu koloni ve bugün bir sürü bu koloninin karıncalarından ve arasında bir yerde de kraliçe ben de şaşırdım ve kaptım tüpü kraliçeyi içine koydum.Cinsi nedir ve burdan yeni bir koloni kurulur mu?Yoksa kraliçeyi yerine geri mi bırakayım mı?

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Tapinoma cinsi
Yanında birkaç işçi ve yumurta da alırsanız daha iyi olur.

xqewz

Larva
Üye
Halihazırda koloni kurmuş ve o şartlara alışmış kraliçeyi çok düşük işçilere düşürürseniz verim açısından çok kayıp olur. İşçilerden biraz ekleme yapmanızı tavsiye ediyorum.

Topirak

Media
Üye
Gördüğüm bir şeyi yazıyorum bu kraliçe gibi bende gezerken yolda bir koloni görmüştüm bir yere gidiyorlardı dikkat ettiğimde arada kanatsız kraliçelerin işçilerle çalıştığını gördüm incelemek için aldım forumdan birisi -kim olduğunu hatırlamıyorum- Tapinoma olduklarını söyledi canlılar yuvayı kesinlikle kabullenmedi ve işçi olarak devam etmek istedi en son ben saldım.

SeeLiCos

Yumurta
Üye
Gördüğüm bir şeyi yazıyorum bu kraliçe gibi bende gezerken yolda bir koloni görmüştüm bir yere gidiyorlardı dikkat ettiğimde arada kanatsız kraliçelerin işçilerle çalıştığını gördüm incelemek için aldım forumdan birisi -kim olduğunu hatırlamıyorum- Tapinoma olduklarını söyledi canlılar yuvayı kesinlikle kabullenmedi ve işçi olarak devam etmek istedi en son ben saldım.
Bahsettiğiniz kişi benim aldığım kraliçeler yumurtladi ama işçi çıkmadı 2 kraliçedende bir süre sonra öldüler maalesef.