Çiftleşme uçuşu

FARİS1

Yumurta
Üye
Merhaba bugün sabah kalktığımda babam bahçeyi komple sulamıştı bahçenin bir kısmı taşla kapalı bir kısmı toprak su kaynağı yerin altından olduğu için çok gür bir su o yüzden etraf su altındaydı bir messor kolonisi inceliyordum şuan baktım ve koloni ağzında prens ve prensesler var normalde çiftleşme uçuşu eylül de ama şimdide uçuş gerçekleşebilirmi
Yer: Batman Merkez
Sıcaklık 19-21
Nem : Dediğim gibi etraf su içinde o yüzden yüksek olduğunu düşünüyorum
Saat :9.28

Son düzenleme:

ToxiTkAn

Minör
Üye
Merhaba bugün sabah kalktığımda babam bahçeyi komple sulamıştı bahçenin bir kısmı taşla kapalı bir kısmı toprak su kaynağı yerin altından olduğu için çok gür bir su o yüzden etraf su altındaydı bir messor kolonisi inceliyordum şuan baktım ve koloni ağzında prens ve prensesler var normalde çiftleşme uçuşu eylül de ama şimdide uçuş gerçekleşebilirmi
Yer: Batman Merkez
Sıcaklık 19-21
Nem : Dediğim gibi etraf su içinde o yüzden yüksek olduğunu düşünüyorum
Saat :9.28
Messor uçuşlari ilk baharda başlar ve son bahara kadar devam edebilir ilaki eylül ayinda uçuş olacak diye bişey yok kanatlilar meydana çıktiysa zaten 1 gün içinde ucarlar diye dusunuyorum

FARİS1

Yumurta
Üye
Messor uçuşlari ilk baharda başlar ve son bahara kadar devam edebilir ilaki eylül ayinda uçuş olacak diye bişey yok kanatlilar meydana çıktiysa zaten 1 gün içinde ucarlar diye dusunuyorum
Ara sıra gidip kontrol ediyorum az önce bir tane majör kanatlarından yakalayıp sürüklüyordu kanatlıyı ve dikkat ettim hiç prens görmedim zaten azlar 5 6 tane onlarda prenses ara sıra yuvaya girip çıkıyorlar