Chaetopelma olivaceum Bakım Rehberi

Chaetopelma olivaceum​

Bölge : Türkiye, Kuzey Kıbrıs, Güney Kıbrıs, Suriye, Lübnan
Dağılımına Göre Türü
Yaşam Tipine Göre Türü
Boyut
Yaşama Süresi
Büyüme Hızı
Genel Karakter
Zehir Seviyesi
Eski Dünya (OW)​
Tünel Türü​
Dişiler 9cm
Erkekler 7-8cm​
Dişiler 15 yıl
Erkekler 3-5 yıl​
Orta-Hızlı​
Defansif​
Yüksek​

Nem & Sıcaklık​

Sıcaklık olarak 21-32 derece idealdir. Yaşadıkları bölgelerde kış sıcaklıkları eksileri görmektedir. Nemlendirmede torfun 2/3'ü yeterlidir. ( %55 - %65 )

Genel Bilgilendirme ve Notlar:​

-Zorunlu tünel türü olduğu için saklanma alanı gerekmez, kendi yuvasını yapar.
-Bir Chaetopelma için büyük sayılsa da diğer Eski Dünya (OW) türlerine göre oldukça ufaktır.
-Yoğun ağ örücüdür, tünellerinden neredeyse hiç çıkmazlar.
-Erkekler son evrelerinde eş aramak için yuvalarını terk ederler ve doğada çekilmiş çoğu fotoğraf erkek bireylere aittir.
-Ülkemizde bulunan bir türdür.
Cheatopelma-olivaceum-scaled.jpg

Reiji

Yumurta
Üye
Eline sağlık kaptan yie mükemmel olmuş

Kayrawinner

Yumurta
Üye
Aga Hatay'da yaşıyorum burada bulup,ilk tarantulamı sahiplenmeyi düşünüyorum.Ne önerirsin.

efe1320

Yumurta
Üye
Burada çok oluyor hatta 1-2 sene önce bir tarantula yakalamıştım ama türünü bilmiyordum, o yüzden doğaya saldım bu arada şuan 13 yaşındayım.
Doğadan alma forumda biraz gez tarantula nasıl bakılır vs herşeyi tam öğren canlı yemini ve hayvanın yerini hazırla sonra kendine uygun bi tarantula türü seç internetten al.

Kayrawinner

Yumurta
Üye
Doğadan alma forumda biraz gez tarantula nasıl bakılır vs herşeyi tam öğren canlı yemini ve hayvanın yerini hazırla sonra kendine uygun bi tarantula türü seç internetten al.
Ve dediğim gibi gün boyu araştırdım ama bulamadım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Ne gibi? Araştırdım facebook gruplarını ama bulamadım
Belli ki tarantulaya nasıl bakacağınız hakkında bile yeterli bilginiz yok şu an. Canlıyı edinmeden önce ne gibi koşullar altında bakmanız gerektiğini iyice öğrenin. Uygun koşulları sağlayamayacağınız hiçbir canlıyı almamalısınız. Doğadan bu türü almanızı önermiyorum. Onun yerine hobide oldukça yaygın olan birçok tür var. Facebook'ta "tarantula" yazsanız bile birçok gruba ulaşırsınız...

Linkteki konuyu da bir inceleyin:

Kayrawinner

Yumurta
Üye
Belli ki tarantulaya nasıl bakacağınız hakkında bile yeterli bilginiz yok şu an. Canlıyı edinmeden önce ne gibi koşullar altında bakmanız gerektiğini iyice öğrenin. Uygun koşulları sağlayamayacağınız hiçbir canlıyı almamalısınız. Doğadan bu türü almanızı önermiyorum. Onun yerine hobide oldukça yaygın olan birçok tür var. Facebook'ta "tarantula" yazsanız bile birçok gruba ulaşırsınız...

Linkteki konuyu da bir inceleyin:
Anladım

Twoo

Yumurta
Üye
Diğer arkadaşlarımın da dediği gibi doğadan (wc) canlı almayın, alacağınız türe karar verdikten sonra paylaştığım rehberlerden yararlanabilirsiniz. Eğer istediğiniz türün rehberi yoksa özelden bana yazarsanız araştırma yapıp yayınlarım.