Cataglyphis işçi ekleme

selam

Yumurta
Üye
Cataglyphis Bicolor kraliçesi Cataglyphis Nodus işçisi kabul eder mi?

Antquenn

Larva
Üye
Cataglyphis Bicolor kraliçesi Cataglyphis Nodus işçisi kabul eder mi?
Bende nodus kraliçesi var az önce majör işçi eklemesi denedim kraliçe otoritesini kabul ettirmeye çalışıyor akşama doğru sonucu tekrar yazarım ama bicolor kraliçesi nodus işçisini kabul etmeyebilir zaten böyle birşey denemek istiyorsan yuvadan direkt olarak pupa koy kabul ederse pupadan çıkan işçi onun kendi kraliçesi olduğunu düşünür

Emir123

Media
Üye
Bende yarın 2 kraliçeme ekleme deneyeceğim major sonuçları atarsan sevinirim

selam

Yumurta
Üye
Bende nodus kraliçesi var az önce majör işçi eklemesi denedim kraliçe otoritesini kabul ettirmeye çalışıyor akşama doğru sonucu tekrar yazarım ama bicolor kraliçesi nodus işçisini kabul etmeyebilir zaten böyle birşey denemek istiyorsan yuvadan direkt olarak pupa koy kabul ederse pupadan çıkan işçi onun kendi kraliçesi olduğunu düşünür
Yuva patlatmak istemediğim için sordum çünkü pupa için yuva dağıtmak...

Antquenn

Larva
Üye
Hocam m
Bende yarın 2 kraliçeme ekleme deneyeceğim major sonuçları atarsan sevinirim
Hocam majör eklemeyin. Bence çünkü çene kası majorlarda daha yüksek güçte olabiliyor ufak bir kızgınlıkta kraliçeye zarar verme ihtimali var. Yuvadan yeni çıkan daha kafa rengi bile kirmizilasmamis minör işçiler eklerseniz daha iyi olur

Antquenn

Larva
Üye
Yuva patlatmak istemediğim için sordum çünkü pupa için yuva dağıtmak...
Pupa için eğer koloni taşın altında ise elinizi karıncalara kaptirmadan 2-3 tane pupa alabilir sonra taşı yine yuvanın ağzına koyarsınız

Emir123

Media
Üye
Hocam m

Hocam majör eklemeyin. Bence çünkü çene kası majorlarda daha yüksek güçte olabiliyor ufak bir kızgınlıkta kraliçeye zarar verme ihtimali var. Yuvadan yeni çıkan daha kafa rengi bile kirmizilasmamis minör işçiler eklerseniz daha iyi olur
bugün buldum 4-5 tane minör anlarla deneyeceğim sizinkiler ne durumda?

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Farklı türlere ait işçi eklemesi denemeyin. Aynı türün medya ve minörlerini tercih edin.

Emir123

Media
Üye
Hocam benim majör sıkıntı yarattığı için aldım onun dışında şuan iyi + 4-5 tane yumurtam var
Bugün iki kraliçeyede minör ve hafif büyük minör eklemesi yaptım, sıkıntı yok beraber avlanıp test tüpüne aldılar un kurdunu ve morio parçasını,tüpde takılıyorlar şuanda

Antquenn

Larva
Üye
Bugün iki kraliçeyede minör ve hafif büyük minör eklemesi yaptım, sıkıntı yok beraber avlanıp test tüpüne aldılar un kurdunu ve morio parçasını,tüpde takılıyorlar şuanda
Hocam bende un kurdu yokta besleme olarak sokakta bulabileceğimiz hangi böceği verebilirim sinek hariç

selam

Yumurta
Üye
Sağolun hocam peki un kurdu böceği olur mu genellikle her yerde buluyorum siyah renkli bir şey , ikiye kesip verebilir miyim?
Ben bi ara un kurdu olmadığından vermiştim yemişlerdi ama çok tutmaz bence (keserek verdim). Un kurdu böceği olduğundan ve ilaçsız olduğundan emin ol derim.

Emre52ege52

Nanitik
Üye
Eğer Türkiye yaşıyorsun un kurdu böceğini dışarıda bulman çok zor değil imkansız cünkü Türkiye un kurdu yaşamıyor yaşayan ülkelerde üretenden alıp ya kendileri üretime devam ediyorlar yada durmadan ithal alıyorlar

Lütfen doğadan bilmediğiniz canlıları koloninize vermeyin !!

Mustafay

Pupa
Üye
Eğer Türkiye yaşıyorsun un kurdu böceğini dışarıda bulman çok zor değil imkansız cünkü Türkiye un kurdu yaşamıyor yaşayan ülkelerde üretenden alıp ya kendileri üretime devam ediyorlar yada durmadan ithal alıyorlar

Lütfen doğadan bilmediğiniz canlıları koloninize vermeyin !!
Hocam parazitten anlamıyorum ama ben un kurdu böceğini bulsam onu beslesem yumurtla sa sonra onu doğaya salsam yumurtalarda parazit olur mu?