CanadaAnts kanalında jöle veriliyor kullanan varmı

muhammetbozbulut

Larva
Üye
Youtubeda hepimizin bildiği gibi canada ants diye bir kanal var ve karancılara ilk işçilere diyelim jel veya jöle tarzı birşey veriyor ve afiyetle yediklerini gördüm kullanan varmı daha önce merak ettim bende denemek istiyorum yalnız o verdiği şeyi biz çocukken 1999 yıllarından sonra hiç görmedim veya denk gelmedik şimdi satışı var mı.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

1646228854525.png

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
O verdiği insan tüketimi için yapılan bir jel değil. Ergin kınkanatlıları beslemekte kullanılan "beetle jelly" olarak bilinen bir besin. Türkiye'de Can Karayel "Karayel's" adı altında satışını yapıyor, ona ulaşıp sorabilirsin.

ÖmerAstam

Pupa
Üye
Youtubeda hepimizin bildiği gibi canada ants diye bir kanal var ve karancılara ilk işçilere diyelim jel veya jöle tarzı birşey veriyor ve afiyetle yediklerini gördüm kullanan varmı daha önce merak ettim bende denemek istiyorum yalnız o verdiği şeyi biz çocukken 1999 yıllarından sonra hiç görmedim veya denk gelmedik şimdi satışı var mı.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:
Konuyla ilgili olarak kendi kullandığım ve çok başarılı olduğum bir yöntemi sizinle paylaşayım.
Benzer jelleri kendim camponotus kolonim için uyguluyorum.
Bunu sığır jelatini , gıda boyası (tercih) , bal ve şeker ile yapıyorum.
125ml olan normal çay bardağı içerisine
1 tatlı kaşığı toz şeker , yarım çay kaşığı süzme balı eritiyorum .
Bu karışım içine 1 damla gıda boyası damlatiyorum.
"Gıda boyası tamamen Camponotus türünün abdomenleri ve pupaları beslemelerini gözlemlemek için kullanıyorum ( Dembro)."
İyice karıştırdıktan sonra yarım çay kaşığı ( daha fazla değil) sığır jelatini ekliyorum.
İyice karıştırıp küçük misket şeklinde olan çikolata kalıplarına döküyorum . 5 dakika içinde jole kıvamına geliyorlar.
Avantajı olarak uzun süre buzdolabında saklayabilirsiniz. Extra olarak karıncaların şekerli suya bulanıp ölme riskini ortadan kaldırıyor.

muhammetbozbulut

Larva
Üye
Konuyla ilgili olarak kendi kullandığım ve çok başarılı olduğum bir yöntemi sizinle paylaşayım.
Benzer jelleri kendim camponotus kolonim için uyguluyorum.
Bunu sığır jelatini , gıda boyası (tercih) , bal ve şeker ile yapıyorum.
125ml olan normal çay bardağı içerisine
1 tatlı kaşığı toz şeker , yarım çay kaşığı süzme balı eritiyorum .
Bu karışım içine 1 damla gıda boyası damlatiyorum.
"Gıda boyası tamamen Camponotus türünün abdomenleri ve pupaları beslemelerini gözlemlemek için kullanıyorum ( Dembro)."
İyice karıştırdıktan sonra yarım çay kaşığı ( daha fazla değil) sığır jelatini ekliyorum.
İyice karıştırıp küçük misket şeklinde olan çikolata kalıplarına döküyorum . 5 dakika içinde jole kıvamına geliyorlar.
Avantajı olarak uzun süre buzdolabında saklayabilirsiniz. Extra olarak karıncaların şekerli suya bulanıp ölme riskini ortadan kaldırıyor.
Bravo üstat mükemmel bir bilgi paylaştın bizimle hemen deneyeceğim.
185 tane jelly sipariş ettim ama kendi elimizden yapmak daha güzel olur.